www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Celulari lejohet në aeroplanët rus

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Celulari lejohet në aeroplanët rus    Tue Dec 28, 2010 4:10 am

Aeroflot, avio-transportuesi më i madh rus dhe një prej operatorëve më të mëdhenj rus të telefonisë mobile Megafon, u kanë siguruar pasagjerëve shërbime të komunikimit mobil edhe gjatë kohës së fluturimit.

Në fakt, kompania ajrore ruse më 24 dhjetor ka nisur fluturimet e rregullta të aeroplanëve me pajisje të cilat mbështesin komunikimin mobil. Deri më 31 janar të vitit të ardhshëm klientët e Megafonit do të shfrytëzojnë shërbimin e ri pa pagesë, e deri në fund të aksionit operatori do të paraqes edhe çmimin e shërbimit të ri.

Aeroplani i parë i transportuesit rus me pajisje për telefoni mobile është A321 i cili fluturon në linjat nga qytetet ruse në ato evropiane. Tani për tani udhëtarëve u ofrohen shërbimet e internetit GPRS dhe dërgimi i porosive SMS e MMS. Vitin e ardhshëm këto shërbime do t’u ofrohen edhe udhëtarëve të disa fluturakeve të Aeroflotit, përfshirë atë transkontinental Airbuss 330.

Ndërkohë, Megafon vlerëson se deri në vitin 2014 rreth 20 për qind e të gjithë udhëtarëve të Aeroflotit do të mund të shfrytëzojnë shërbimet e komunikimit mobile në aeroplanë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Celulari lejohet në aeroplanët rus

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum