www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “Termokos”: Për QKUK-në sigurohet ngrohja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: “Termokos”: Për QKUK-në sigurohet ngrohja    Tue Dec 28, 2010 11:55 pmMegjithëse kryeqyteti nuk është duke furnizuar me ngrohje, “Termokos” ka bërë të ditur se duke qenë të vetëdijshëm për një situatë të tillë, do të siguroi ngrohje veçmas për pacientët e QKUK-së përmes nënstacionit të veçantë me naftë, i cili gjendet aty.

Në njoftimin për media bëhet e ditur se sigurimi i naftës bëhet përmes një kontraktori tjetër, në masë 12 mijë litra, duke u futur sërish në borxhe për të siguruar një furnizim vetëm për QKUK-në.

“Një flakërues i nxehtësisë shpenzon 560 litër naftë në orë, kurse të dy flakërusit në nënstacionin e QKUK-së harxhojnë bashkërisht në orë 1120 litra naftë. Ky furnizim me naftë shumëfish i kushtueshëm materialisht, do të thotë sigurim edhe për pak ditë ngrohje për këtë institucion shëndetësor, meqë teknikisht nuk mund të bëhet furnizimi vetëm me naftë për qytetin nga kaldajat e ‘Termokos’”, thuhet në njoftim.

“Termokos” që nga pasditja e djeshme nuk është duke furnizuar me ngrohje kryeqendrën. Kjo sipas tyre, meqë rezervat e mazutit kanë shkuar në fund, duke shpenzuar edhe sasinë e fundit të siguruar borxh nga ana e kontaktorit të mazutit, javën e kaluar.

Konsumatorët duhet të kuptojnë njëherë e mirë që ‘Termokos’, po punon për sigurimin e lëndës djegëse, po aq sa ka inkasim nga konsumatorët, andaj apelohet për pagesë të borxheve të tyre, si dhe për subvencione shtesë nga institucionet relevante”, thuhet në komunikatë.

Ndryshe, deri në përfundim të sezonit ngrohës 2010-2011 (prill 2011), “Termokos-it” i duhen edhe rreth 12 mijë tonë mazut, ose shprehur në euro, 5 milionë e 400 mijë euro.

Në ditë të ftohta, bazuar në diagramin rrëshqitës mesdhetar, (me të cilën tregohen se me sa parametra duhet të punojnë kaldajat për ngrohje), “Termokos-it” i nevojiten rreth 120 tonë mazut për 24 orë, për furnizim stabil me ngrohje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

“Termokos”: Për QKUK-në sigurohet ngrohja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum