www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 BSPK-ja kujdestare e Ligjit të Punës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: BSPK-ja kujdestare e Ligjit të Punës   Wed Jan 12, 2011 6:06 am


Prishtinë, 11 janar - Drejtuesit e BSPK-së kanë përshëndetur vendimin e Qeverisë për rritjen e pagave në disa sektorë, mirëpo kanë shprehur shqetësimin se rritjen e pagave në të njëjtën kohë po e përcjellin rritjet e vazhdueshme të çmimeve të artikujve kryesorë. Ndërkohë, sa i përket ligjit të punës, kryetari i BSPK-së, Haxhi Arifi, ka thënë se kjo sindikatë do të jetë kujdestar i aplikimit të këtij ligji, pasi që deri më tani të drejtat e punëtorëve janë shkelur në masë të madhe. Ai, gjithashtu, ka bërë të ditur se më 19 mars është vendosur të mbahet Kongresi i 5-të i BSPK-së, në të cilin pritet të ketë një varg ndryshimesh, që do të ndodhin si pasojë e reformave që do t’i ndërmarrë kjo sindikatë.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

BSPK-ja kujdestare e Ligjit të Punës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum