www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook, fitim gjysme miliardi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Facebook, fitim gjysme miliardi   Thu Jan 20, 2011 7:09 am

Humor Videoklipe Big Brother Albania 4 Chat Njohje Online Degjo Muzike Lojra Barcaleta Tekste Kengesh Shiko Tv Live Poezi Fraza Dashurie Parashikimi Motit Horoskopi Sot Kembimi Valutor Receta Gatimi Informatike Testo Internetin Rezultate Futbolli Fjale Te Urta Gazeta Shqiptare Televizione & Radio Institucione Shteterore Personalitete Shqiptare Foto nga Shqiperia Agjensi Turistike Hotele Fjalor Anglisht-Shqip Fjalor Italisht-Shqip Fjalor Shqip-Gjermanisht Fjalor Interneti Facebook, fitim gjysme miliardi
9 January 2011 - Teknologji - 254 shikime
Vleresimi: (2 vota)
Sipas raportit të agjencisë së lajmeve Reuters, gjatë nëntë muajve të vitit të kaluar Facebook ka pasur fitim prej 355 milionë dollarësh, e krejt vitin 2010 do ta përfundojë me së paku gjysmë miliardi dollarë.

Kompania e cila lëviz Google nga vendi i parë për kah popullariteti, por edhe të hyrave nga reklamimi në internet, Facebooku i famshëm, vitin e kaluar e ka përfunduar ‘në plus’, çështje e hapur mbetet vetëm sa ka qenë ai plus i madh.

Sipas raportit të Reuters i cili thirret në dokumentet nga Goldman Sachs, në nëntë muajt e parë të 2010-ës Facebook ka pasur të hyra të përgjithshme prej 1.2 miliardë dollarësh, dhe fitim të pastër prej 355 milionë dollarësh. Ani pse përllogaritjet përfundimtare ende nuk janë kryer tërësisht, pritet se fitimi i përgjithshëm për vitin e kaluar do të duhej të jetë rreth gjysmë miliardë dollarë ose pak më shumë.

Këto të dhëna janë publikuar në kuadër të memorandumit të cilin Goldman Sachs ndanë me myshterinjtë e tij të fuqishëm të cilët i fton në investim të tërësishëm shtesë prej 1.5 miliardë dollarësh në Facebook. Sipas prognozave të njëjta, këtë vit Facebook do të mund të realizonte fitim të pastër prej 800 milionë deri në një miliard dollarë.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Facebook, fitim gjysme miliardi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum