www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mbyllja e Facebook, e pavertete

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Mbyllja e Facebook, e pavertete   Thu Jan 20, 2011 7:12 am

Spekulimet e çmendura të cilat kanë eksploduar fundjavën e kaluar në internet, për një mbyllje të rrjetit më të madh shoqëror në internet Facebook më 15 mars, duket se mbeten vetëm në suazat e shakasë.

Kishim raportuar më herët se sipas spekulimeve që po qarkullonin në internet, Facebook do të mbyllej më 15 mars, kjo për shkak se CEO dhe ideatori Mark Zuckerberg dëshiron të jetojë një jetë më të qetë pa u brengosur për rrjetin më të madh shoqëror në planet.

Mirëpo këto spekulime të çmendura i hodhi poshtë për CNN drejtori i korporatës për komunikim pranë Facebook-ut, Larry You, duke thënë se kjo është një gënjeshtër.

“Përgjigja është jo, nuk do të mbyllet, prandaj ju lutem që të na ndihmoni t’i japim fund këtij budallallëku. Ne nuk e kemi pasur kurrë ndërmend ta mbyllim atë pasi që kemi edhe shumë punë për të bërë, kështu që ne do ta vazhdojmë kështu si gjithnjë”, theksoi Yo.

Se mbyllja e Facebook si teori është një utopi, na nevojitet të mendojmë jo më shumë se një minut. Vërtet Facebook do të dëshironte mbylljen vetëm pak ditë pasi bëri të ditur të ardhurat prej 450 milionë dollarësh nga Goldman Sachs dhe 50 milionë dollarë nga investitori rus Digital Sky Technologies, e gjithë kjo për një vlerë totale prej 50 miliardë dollarësh?

Spekulimet supersticioze ishin filluar nga një faqe në të cilën refuzojmë t’iu ridrejtojmë, pasi që njihet mjaft mirë për spekulimet tjera të çmendura për UFO-t dhe njoftimeve të rrejshme për shtatzaninë e Michelle Obamas.

Fakti që kjo utopi është përhapur aq shpejtë na bën të vijmë në një përfundim: A do të besojnë njerëzit tani e tutje diçka?

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Re: Mbyllja e Facebook, e pavertete   Thu Jan 20, 2011 7:47 am

po qfar te mbyllni mar pha po kush i besoj ksaj te pa vertete. e hajt me det. tuj pa se so fitime i sjell ne vit

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Mbyllja e Facebook, e pavertete   Thu Jan 20, 2011 5:10 pm

NUk osht e vertet ,kur dihet se Facebook ka me shum se 600 milion perdorues haha

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Mbyllja e Facebook, e pavertete   Fri Jan 21, 2011 1:11 am

qfar mbyllje moj?Facebook po i tejkalon te gjitha,megjithate une do te uroja qe te mbyllet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Mbyllja e Facebook, e pavertete   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Mbyllja e Facebook, e pavertete

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum