www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 AAK-ja rrëshqet drejt koalicionit me PDK-në?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: AAK-ja rrëshqet drejt koalicionit me PDK-në?    Sat Jan 29, 2011 9:26 amNjë vendim që AAK-ja e kishte marrë kohë më parë për të mos hyrë kurrë në një qeveri me Hashim Thaçin, duket se nuk po mund t’i rezistojë kohës. Nuk dihet ende nëse ky vendim do të rikonfirmohet në një mbledhje tjetër që kjo parti do të mbajë pas certifikimit të zgjedhjeve.

Besnik Tahiri tha për KTV-në se AAK-ja do të hyjë në bisedime me Thaçin nëse ky i fundit i bën ofertë për krijimin e Qeverisë së re. Dhe kjo ofertë, sipas Tahirit, edhe do të mund të shqyrtohej nga partia e tij.

Në pyetjen se a po rrëshqet AAK-ja drejt një koalicionin të ri qeveritar që për kryeministër do të kishte Hashim Thaçin, Tahiri ka thënë se nuk ka ndryshim qëndrimi dhe se s’ka koalicion me PDK-në.

Por, pas certifikimit të zgjedhjeve, AAK-ja do të mbajë një mbledhje për të shqyrtuar mundësinë e hyrjes në një Qeveri me Thaçin. Zyrtarë të lartë të AAK-së, ndër të cilët Naim Maloku, Haki Shatri, Pal Lekaj, Ali Berisha dhe Bislim Zyrapi janë vënë në favor të koalicionit qeveritar PDK-AAK. Edhe zyrtarë të PDK-së kanë deklaruar se po zhvillojnë takime joformale me AAK-në për punën e krijimit të qeverisë së re.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

AAK-ja rrëshqet drejt koalicionit me PDK-në?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum