www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hoteli kinez me mini dhoma

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Hoteli kinez me mini dhoma   Sat Jan 29, 2011 7:06 pmKina, shteti me mbi 1.3 miliardë banorë, për shkak të rritjes së madhe të udhëtimeve turistike, ka filluar të marrë shembull nga Japonia dhe po aplikon të ashtuquajturat kapsolla hoteli.

Një hotel i tillë me standarde ndërkombëtare është hapur në qytetin e dytë më të madh kinez, në Shangai.
“Kapsolla e parë kineze” do të jetë e gatshme për pranimin e mysafirëve për vitin e ri kinez (i cili fillon më 3 shkurt dhe do të jetë në shenjën e lepurit), pra në kohën kur më shumë se 100 milionë njerëz udhëtojnë nëpër mbarë vendin për të kremtuar me familjet e veta.

Hoteli ka 68 kapsolla, dhoma të vogla, me madhësi të një dollapi. Ato janë importuar nga Japonia, e cila ka filluar e para të ndërtojë këso bujtinash të lira turistike, por që deri tashti i kanë kopjuar në goxha shumë shtete të botës, transmeton ''Koha ditore''.
Secila nga mini-dhomat ka prizën e vet elektrike, orën, dritën ndriçuese, televizorin dhe internetin pa tel.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Hoteli kinez me mini dhoma

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum