www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Miliarderja punon pastruese në kompaninë e saj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Miliarderja punon pastruese në kompaninë e saj   Sat Jan 29, 2011 7:08 pmMiliarderja gjermane Catherine von Fürstenberg-Dussmann 59 vjec shkonte në punë në kompaninë e saj, ku per një kohë te konsiderueshme punoi si pastruese.

Ajo dëshironte të dinte si jetojnë dhe punojnë punëtorët e saj, duke kryer e maskuar punë të ndryshme. Ishte edhe pastruese, shkruan pres “Bild”.

Miliarderja shpjegoi se burri i saj para tre vjetëve ndërsa ishin në nje udhëtim në Romë, pësoi infarkt në zemër. Për shkak të sëmundjes nuk mund të punonte me, kështu qe ajo më 2009-n mori udhëheqjen e kompanisë me bazë në Berlin, e cila merret me pastrim, ndërtim, hotelieri dhe kujdesin për të moshuarit. Kompania fiton në vit deri në 1.4 miliardë euro, dhe ka mbi 53 mijë të punësuar.

Catherine shpjegon se nuk dëshiron të rrije në pallat, por do të shohë nga afer punëtorët e saj si punojnë.

“Më interesonte të dija se si është të fillosh punën në ora 05:00 në mëngjes dhe si është të punosh me makineritë e rënda. Më interesonte të dija se çfare u duhet punëtorëve për të qenë të kënaqur me punën në Dussmann”, ka shpjeguar Catherine, e cila para se ta merrte drejtimin e kompanisë ishte nje shtepiake.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Miliarderja punon pastruese në kompaninë e saj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum