www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Protestuesit: “Pacolli president i Hashimit”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Protestuesit: “Pacolli president i Hashimit”   Fri Mar 04, 2011 12:18 amPara selisë së presidentit të Kosovës është organizuar një protestë kundër zgjedhjes së Behgjet Pacollit president. Të rinjtë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe anëtarë të organizatës studentore “Reforma” kanë vendosur posterë me mbishkrimin “Pacolli nuk është president i popullit”, “Pacolli president i Hashimit”.

Po ashtu në këtë protestë është kërkuar që të respektohet Kushtetuta e Kosovës, ndërkohë që vazhdimisht përmes një zmadhues zëri është lëshuar të dëgjohet fjala e kryeparlementarit Jakup Krasniqit, në seancën e 24 shkurtit ku i bënë me dije Hashim Thaçit se veprimi i tij për të marrë pauzë pesë minutëshe është antikushtetues.

Protesta të tilla janë paralajmëruar edhe ditëve në vijim.

Ndryshe, vazhdon të kontestohet zgjedhja e Pacollit president. Derisa, shoqatat e luftës nuk e njohin zgjedhjen e Pacollit president, Lidhja Demokratike e Kosovës e ka dërguar këtë çështje në Gjykatën Kushtetuese.

Megjithëkëtë, faktori ndërkombëtarë ka mirëpritur zgjedhjen e institucioneve të Kosovës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Protestuesit: “Pacolli president i Hashimit”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum