www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 poezi dashurie

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 30
Location : ne ferizaj

MesazhTitulli: poezi dashurie   Mon Oct 26, 2009 8:18 pm

antar te nderuar ktu munde te postoni poezi dashurie qe i keni shkru vet edhe qe nuk i keni shkru vet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 30
Location : ne ferizaj

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Mon Nov 16, 2009 7:35 pm

poezit qe une i kam shkru

malli me ka marr e dashur
se larg pa ty po jetoje
i pres diten kur do te takoje
dhe ather do te jet von
se une me sdo te jetoje


ne shikim te par
u dashurova ne ty
po nuk paska qen kurgja
ma shum se nje dhimt
ne zemer e ne shpyrt
duke vujte per ty


une do te vdes
ti eja afer meje
dhe ma merr zemren
dhe shpyrtin time
mi gjuaj ne zjarrin e fort
le te digjen per gjithmon
po hater do te jet von
se pa mu do te jetoshe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 30
Location : ne ferizaj

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Mon Nov 16, 2009 7:38 pm

e dashur Nerxhivan
me djege sikur zjarri i xhennemit
spaska qen e shkrume
me jetu ne lulet e xhennetit

dashuria ime e par
per ty e dashur
ishte plot knaqsi
duke u knaq me ty
por fundi ishte
me dhimbje ne zemer
qe nuk u ndalen kurr

shum pak dite kaluam bashke
e ti tash je large
e une vuaj per ty
se te dua vetem ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sat Nov 21, 2009 8:11 am

Ketu sdo te jem

Këtu s'do jem do jem larguar
Ne toke I tretur si te tjerët
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret

Dhe nëpër udhet ku kam ecur
S'do ndihet kolla ime e thate
Mbi varrin tim do të rrije I heshtur
Një qipariz si murg I ngrate

Ti do trishtohesh atëherë
Se s'do me kesh ne dhome te gjallë
Dhe kur ne xham te fryje ere
Do qash me eren dalengadale

Por kur të jesh mërzitur shumë
Ne raft te librave kerkome
Aty do jem I fshehur unë
Ne ndonjë fjale a ndonjë shkronje

Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dhe un do të zbres do t'vi pranë teje
Ti si dikur me mall do qeshesh
Si një blerim pas një rekeje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sat Nov 21, 2009 8:11 am

Parameno zemer une e ti duke i shikuar pulbardhat mbi det
Vetem ty zemer ta kushtoj kit jet,ti mua mu jep nje puthje te nxet
Pa kuptim tjeter si romeu e gjuljet
Po une nuk jom qai karuci,ta rrasi guhen ne pidh si gjon karllo peruci
By By guci guci,hajde edhe nihere se po vjen buci
X+1 tu ka bo ekuacioni,tu bertit shum tu ka shterr zoni
per 9 fllesha performacioni,hiq smu prish qefi kur tjeter kush ty te nxoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sat Nov 21, 2009 8:11 am

Sikur sonte asnjehere skam qene e vetmuar
pse keshtu zoti me ka mallkuar,
pse ai nga une eshte larguar
athua pse me ka harruar?! 😕

Une ia fala gjithe dashurine
e ai iki nga une,
athua a ka pas tjeter femer
qe mua s'me deshti shume?!

Por une sonte nuk flej dote
duke te kujtuar ty me pikojne shume lote,
ah sikur te kisha afer
s'dua tjeter ne kete bote!

Hej i dashur ku ke shkuar
pse i dashur me ke harruar,
pse mua keshtu me keqperdore
dhe mua teresisht me harrove!


Ne udhet e jetes

Do te ecesh

Ndoshta shum

vajza do te

Prekesh, mund te

Marresh prej tyre

Shum puthje shum

Ledhatime por te

Asnjera nuk do ta

Gjejsh dashurin

Time.........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sat Nov 21, 2009 8:12 am

Pse me qajt

nese dhimta prap te kalon..
pse me qesh.. kur afer nuk me ke
nese momenti tjter kam e qen i dhimshem
pse me luftue..
nese ashtukshtu ki me hup
pse me te dasht..
nese ashtukshtu prap me urren..
pse mos me nejt bashk..
nese krejt skan e perfundu
pse me nejt ktu
nese ti nuk je....
pse me jetue..kur nuk ye
nese don me dek..
pse me vet
nese ashtukshtu ska pergjigjje
Lotet e
kalojn ftyren time?te njom
Lot, qe
thojn: mos me le vetem..(te lutem)
Lot, qe vin
shum shpejt..e mbesin ne vetmi
Nese dhimtat
jan te padurueshme..
Lot, qe tregojn, sa i lenduar jam ?dhe nuk kam qen
lotet jan te
lidhura me dhimtat
per ato
sbon me qesh ?
lot qi tregojn shum..sene
Dhimta duhet
me dal me nje menyr.. lot
shum ke qajt se
kerkush nuk e ka drejt me ty ?…!!!(perveq meye)
nese des ?
fjala e imja e fundit ka me qen
emri i yt:L****
faleminderit
per gjerat qi I bon///////
vetem per krejt ato qe i don
Qi ti me qove nalt nese kam qen posht
ti ke than qe jam gjithqka per ty
ti ke than jom diqka qe se ke prit
qi ki mem dasht gjithmonë(K)
po ajo qe se ke dit:
edhe engjullt bahen prap drit
edhe engjullt ndjejn dhimta?
kujdesu mir per sngjullin ton
se aj osht tu dek?
nese nuk je ne disponim
meno per muu.......
shiko ne pasqyre edhe kesh per mu..........loochhk
ki me pa qi osht mir per ty
se kerkush nuk te don sa une ty cyn’ ?
e jeten nuk muj ta vazhdoj pa ty?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sat Nov 21, 2009 8:12 am

Jasht? ngren?, piramid?n e turpit
Me ul?rima, brohoritje, thirravaj.
Dritaret un? i mbylla trishtuesh?m,
T? mos hyj? zhurm? e tok?s, pluhuri i saj.

Shkret?tir? grimcash, parrullash.
Sahar? plenumesh. T? k?rcet
N? dh?mb? kuarci i frazave,
T? vdekura qysh nga viti '40.

Jasht? ngren? piramid?n e turpit
T? murtaj?s, t? hoxh?s s? zi.
Nd?rsa un? pran? oxhakut t? studios
i vet?m mbi varrin e tij.

I thell? ky varr duhet t? jet?
Q? piramid?n ta g?lltis? krejt,
Q? prej grop?s s? tij t? mos dal?
As hoxha, as fantazma e vet.

Mih e g?rmo dit? e nat?
Thellohu kon dantesk.
Me emrin varrmih?s do ta nderroja
Prej koh?sh emrin poet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   Sat Nov 21, 2009 8:12 am

U largove

Ste kem borgj asnje fjal
sdua mall e lot ne sy
larg varfris? e shoqeris
u largove ne rini.....

Malli thrret,dera troket
vin dasmoret me gezim
ska per ty vajz o qun
ajo qe doje u largu per mergim......

U mbyll dera e djaloris
edhe krushqit u shperndan
me ni prag te shtepis
kujton ditet e dashuris......

U largove,,,u largove
ti dy fjal nuk mi the,
theve zemren djaloshare`
dheu i huaj dashni ste jep.....

Malli qe ndjen kurr nuk dot shuhet
as kujtimet s'harroen dot
ike mu largove,tash une tretem
Si qiri ti derdh lot....

Skam ndje frik ne zemren time
por tash drithem me teml
osht nje dritare e happur
prej aty ndegjoj zerin tend qe therret...

Drithem..kom frik diqka pom shtrengon
U largove ti,nje pem ne tok po perffundon
diqka qe shkruhet,e mbahet si kujtim
dashurii...prej atedheut e shkon per mergim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

poezi dashurie

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum