www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Asus Chrome Netbook vetëm për 200 dollarë?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Asus Chrome Netbook vetëm për 200 dollarë?    Thu Mar 17, 2011 8:24 pmPara se të paraqiteshin kompjuterët e llojit tablet, mediat botërore janë njoftuar në baza ditore për një model të ri të kompjuterëve netbook, të prodhuesve të ndryshëm në treg.

Asokohe, dukej se çdo ditë e re sillte edhe një netbook të ri, mirëpo në 12 muajt e fundit gjërat kanë ndryshuar, sepse tani këtu janë tabletët, të cilët po e marrin të gjithë interesin e publikut dhe mediave.

Ky lloj i kompjuterëve i njohur sipas emrit netbooks, është krijuar që të jetë një laptop i lirë, ndërsa shumica e prodhuesve janë munduar njëkohësisht që të mos shtojnë karakteristika të avancuara në këto pajisje, pikërisht për shkak të çmimit të ulët.
Mirëpo, tani duket se njëri prej prodhuesve përsëri ka dal me idenë e një netbook’u të lirë.

Sipas DigiTimes thuhet se është pikërisht Asus, kompania e cila do të prodhojë një netbook, çmimi final i të cilit nuk do të kalojë shumën prej 200 dollarëve, ndërsa i njëjti do të bazohet në sistemin operativ të Google, Chrome OS.

Raporti i DigiTimes thotë se Asus Chrome Netbook do të ketë një ekran jo më të madh se 10 ose 11 inç, ndërsa çmimi final i kësaj pajisje ende nuk është bërë publik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Asus Chrome Netbook vetëm për 200 dollarë?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum