www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Murgesha shpenzon 850 mijë $ në kazino..

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Murgesha shpenzon 850 mijë $ në kazino..   Thu Mar 17, 2011 9:17 pm

Një murgeshë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vodhi 850 mijë dollarë nga koleget e saj për të luajtur në kazino, përpara se të zbulohej.

Ngjarja e ndodhur në një lokalitet pranë Nju Jorkut pa si protagoniste një murgeshë 62-vjeçare të quajtur Marie Thornton, e cila kishte shpenzuar kartat e kreditit të shoqeve dhe fonde të kishës në tavolinat e gjelbërta të ruletave dhe pokerit.
E ndodhur në manastir, që lejonte të gjithë murgeshat të përdorinin sipas ndërgjegjes shumën e përbashkët të jetesës, midis viteve 1999-2009, Thornton praktikisht la pa gjë kishën.
Lëvizjet e saj të shpeshta justifikoheshin nëpërmjet faturave të rreme. Sipas tyre, murgesha vizitonte vazhdimisht zona të ndryshme për të përhapur fjalën e Zotit, por në fakt, ajo vizitonte gjithmonë kazinotë e Atlantik Sitit.
Pasi pranoi fajin në gjykatë, Thornton shpjegoi se sa herë që merrte fondet e manastirit për t’i shpenzuar në kazino e dinte që bënte një mëkat, por se e kishte të pamundur të rezistonte ndaj vesit.
Ajo shpresonte që të paktën një herë të fitonte një shumë të mirë parash, në mënyrë që t’i dhuronte për bamirësi, për të rregulluar ndërgjegjen. Kënaqësia e saj e vërtetë nuk ishte fitorja e parave, por vetëm emocioni i lojës.
Megjithatë, ky shpjegim ka pak gjasa të pranohet prej studentëve të shkollës fetare që financojnë jetesën e murgeshave dhe funksionimin e kishës. Për një vit shkollë, ata duhet të paguajnë një taksë prej 28 mijë dollarësh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Murgesha shpenzon 850 mijë $ në kazino..

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum