www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ndërron jetë, pasi kalon 3 ditë para kompjuterit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Ndërron jetë, pasi kalon 3 ditë para kompjuterit   Fri Mar 18, 2011 7:00 pm

Se kompjuteri eshte i demshem, eshte thene shume here, megjithate te gjithe ne kalojme shume kohe prane tij.
E per nje 30 vjeçar ne Pekin, pasioni për lojërat kompjuterike ka qene vdekjen.

I riu kinez ka qendruar para monitorit të kompjuterit për më shumë se 3 ditë rresht, pa ngrënë dhe pa fjetur. Ai ka ndjerë shqetësime shëndetësore brenda ambienteve të një internet kafeje në Pekin dhe është shoqëruar menjëherë për në spital, por mjekët nuk kanë mundur të bëjnë asgjë për të dhe si pasoje 30 vjecari ndërroi jetë.

I ndjeri në një muaj kishte shpenzuar plot 1200 euro nëpër internet kafe duke u argëtuar me lojërat kompjuterike.

Rasti në fjalë ilustron më së miri varësinë që krijojnë lojërat kompjuterike, ku në Kinë fenomeni në fjalë është mjaft i përhapur.
Sipas TCH, mendohet se rreth 33 milion persona vuajnë nga varësia e theksuar ndaj lojrave kompjuterike.

Pikërisht për këtë qeveria e vendit komunist ndërmori një fushatë për të kontrolluar lojërat kompjuterike si dhe faqet e internetit me përmbajtje të fortë pornografike e dhune.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Ndërron jetë, pasi kalon 3 ditë para kompjuterit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum