www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dy shqiptare, kandidate për “Miss” në Zvicër

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Dy shqiptare, kandidate për “Miss” në Zvicër    Thu Mar 31, 2011 3:13 amE përditshmja zvicerane “Berner Zeitung” është duke zhvilluar një konkurs për të zgjedhur “Missin” e parë të Kantonit të Bernës. Në mesin e 15 kandidateve janë dhe dy vajza shqiptare, 21-vjeçarja Natyra Ajvazi nga qyteti i Ipsach-i dhe Florijana Halimi, 18-vjeç nga Jegenstorf-i.

Kohë më parë, e përditshmja “Bieler Tagblatt” kishte shkruar një artikull kushtuar Natyrës, e cila kishte plotësuar rregullat e ashpra për “Miss Bern”, gjatësia më e vogël 168 centimetra, dhe të jenë të moshës në mes 17 dhe 24-vjeçare. Natyra ka rrëfyer se si i është ngjallur interesi për të kandiduar për “Miss Bern”.

“Shoqet e mia më thoshin se unë kam gjasa të fitoj”, thotë ajo, derisa ishte paraqitur personalisht tek juria. Ajo shpreson se do të mësojë diçka më shumë dhe për të është një detyrë e madhe dhe e rëndësishme.

Për tu bërë “Miss Bern” nuk do të thotë vetëm një buzëqeshje para kamerave dhe reklamim, por në radhë të parë të përfaqësohet Kantoni i Bernës. Natyra ka vendosur që Kantonin ta përfaqësojë me diversitetin e saj kulturor duke i përfaqësuar edhe rrënjët e saj kosovare.

Florijana dhe Natyra

Nga ana tjetër, Florijana është me prejardhje nga Lugina e Preshevës dhe ëndrra e saj është që një ditë të jetë “Miss Zvicra”. Floriana ka përkrahjen e prindërve dhe familjes së saj. Ajo është e gjatë 169 centimetra, e lindur në shenjën e luanit, hobi i saj është që të shëtisë me shoqëri dhe ka dëshirë të luajë futboll.

Më 7 maj të këtij viti do të mbahet nata finale dhe në këtë mbrëmje do të marrin pjesë 16 vajza, me shpresa se njëra nga shqiptaret të shkëlqejë dhe të fitojë kurorën e “Miss Bern 2011″
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Dy shqiptare, kandidate për “Miss” në Zvicër

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum