www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 70 vjet ne fund te detit. I pa prekur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: 70 vjet ne fund te detit. I pa prekur   Mon Apr 11, 2011 7:53 pm

Avioni bombardues gjerman, eshte rrezuar pikerisht mbi ngushticen e La Manshit, 70 vjet me pare.

Ne vitin 1940 nje bombardues gjerman i tipit Dornier Do 17, eshte rrezuar mbi kanalin e La Manshit.

Pamjet jane rregjistruar nepermjet teknikave te sofistifikuara (sonar hi-tech).

Ne ate kohe, aviacini gjerman numuronte rreth 2000 ekzemplare te tille, ndersa sot ne muzete e luftes nuk eshte e mundur qe te vizitohet asnje, per shkak te mungeses.

Per kete arsye, zbulimi merr nje rendesi te madhe, ndaj nje ekspedite e Port of London Authority, ka eksploruar reliken dhe ka vene re se ajo eshte ne gjendje shume te mire.

Royal Air Force Museum, nje nga me te rendesishmit ne kete fushe, ka shpallur nje fushate per mbledhjen e fondeve qe do te nevoiten per nxjerrjen e avionit relike.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

70 vjet ne fund te detit. I pa prekur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum