www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kung Fu mjeshtri ngre pesha me qepallën e syrit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Kung Fu mjeshtri ngre pesha me qepallën e syrit   Wed Apr 13, 2011 3:51 am

Nuk është iluzion optik – Feng Hu vërtetë ngul një gjilpërë çeliku në qepallën e syrit dhe ngre pesha me të.

Mjeshtri i Kung Fusë nga Luoyang, provinca Henan e Kinës, filloi t’i performojë shoun e tij pasi kaloi dekada të tëra duke studiuar teknikat e kontrollit të dhimbjes si pjesë e stërvitjeve të tij të kung fusë.

Feng, të cilit i pëlqen të ngrejë e të rrotullojë kova me ujë nga syri i tij, thotë: “Unë mund të orientoj energjinë e trupit për t’i bërë pjesët e trupit tim që t’i harrojnë nervat dhe ato më nuk dhëmbin ose dëmtohen. Njerëzit mendojnë se kjo është magji por është vetëm vite e vite punë e stërvitje”.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Kung Fu mjeshtri ngre pesha me qepallën e syrit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum