www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rikthehet Arta Bajrami

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Rikthehet Arta Bajrami   Tue Apr 26, 2011 4:03 am


Këngëtarja Arta Bajrami kthehet pas një vit pauze, pas lindjes së bebes së saj të cilën e ka emëruar Viktoria. Ajo tashmë për adhuruesit e saj do të lansoj albumin e ri për të cilin thotë se është me këngë të disa rrymave muzikore. Më shumë rreth jetës së saj në statusin e nënës dhe për profesionin e saj të këngës flet për “Zëri-n”.Jeni bërë nënë, keni pauzuar një vit, si i kaluat këto ditë jashtë këngës?

Për faktin që arrita të sjellë në jetë një foshnjë i kam anashkaluar të gjitha. Të bëhesh nënë është ndjenja më e mirë në jetë dhe një vit iu kam përkushtuar tërësisht vajzës sime Viktorias.

Natyrisht që kënga dhe skena më ka munguar, por mendoj që fëmija është gjëja më e shtrenjtë në botë që ia vlen të sakrifikosh çdo gjë. Prandaj edhe unë gjatë kësaj kohe iu kam përkushtuar tërësisht vajzës dhe çdo gjë që ka pasur të bëjë me këngën e kam anuluar.

Tani do të lansoni albumin e ri, cilat do të jenë karakteristikat e tij?

Në realitet unë çdo vit ju sjellë këngë të reja adhuruesve të mi, një vit ju sjellë singëla dhe një vit album. Tani në këtë vit e ka radhën albumi në të cilin kam filluar punën dhe shumë shpejt do ta përfundoj. Edhe pse jam bërë nënë dhe kam pauzuar një vit, nuk do të mungoj albumi për artdashësit e mi.

Albumi do të përmbaj 10 këngë, jam duke punuar me Don Arbasin, Arsim Bunjakun, Avni Qailin, Don Pizhin etj. Albumi do të jetë i stilit tim, por do të ketë pak ndryshim sa i përket zhanreve. Do të ketë R@B, folk moderne, house dhe balada.

Keni menduar të realizoni edhe ndonjë klip?

Po, do të jenë edhe dy videoklipe në këtë album, njëri do të jetë i një balade dhe tjetri i një kënge më ritmike.

Tani do t’iu shohim më shumë në Kosovë apo do të vazhdoni jetën në Gjermani?

Në fakt deri tani kam jetuar në Gjermani, mirëpo përgatitja e albumit dhe videoklipeve do të më shtynë të jetoj në Kosovë. Nuk mund të them se sa kohë do të jetoj këtu, por besoj se do të jetë një kohë e gjatë, sepse kam edhe shumë koncerte dhe mbrëmje muzikore.

Ndonjë mesazh për fund?

Ju premtoj se do t’u sjellë një album me këngë sa më të mira, ashtu siç jeni mësuar të më shihni. Pres shumë suksese nga ky projekt imi muzikorë.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: Rikthehet Arta Bajrami   Tue Apr 26, 2011 4:10 am

mashallah mashallah hahhah e preka hunen lola

um pelqen teper si kengetare ka talent......... ama shum keq qe nuk ka stil te veshjes qyre qysh ju ka shkurtu fistani garant e ka la 90grad hahhaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Rikthehet Arta Bajrami   Tue Apr 26, 2011 4:38 am

Wow em kalli mua qfar trupi po lej djemet haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Rikthehet Arta Bajrami   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Rikthehet Arta Bajrami

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum