www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ja kenget per te bere dashuri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Ja kenget per te bere dashuri   Sun May 01, 2011 9:00 am

Të bësh dashuri me muzikë në sfond është shumë bukur. Kështu thonë shkencëtarët e Universitetit amerikan të Jale, por në të njëjtin mendim janë edhe disa muziko-terapistë.

Edhe nëse preferoni qetësinë nën carcafë, hidhini një sy listës muzikore që ju propozojmë…ndoshta mund të ndërroni mendje. Nuk është një klasifikim tradicional, por një seleksionim i melodive që mund t’ju frymëzojnë gjatë një marrëdhënies tuaj me partnerin.

Don´t know why (Norah Jones) - Pianoja dhe instrumentat e tjerë shkrihen rreth jush, zëri i këngëtares është magjepsës.

Forbidden Colors (Ryuichi Sakamoto) -Muzika ju bën që të fluturoni me partnerin tuaj.

Sexual Healing (Marvin Gaye) - Të bësh dashuri cdo ditë, e mban mjekun larg prej jush; kështu thotë një prej gjenive të muzikës soul e R&B. Një melodi që mund të jetë krijuar vetëm për seksin.

Feel good vibe (Feel Good Production) - Hipnotizuese, manjetike, e parezistueshme. Në sfond kjo melodi është zgjedhje shumë e mirë.
In the air tonight (Phil Collins) - Vetëm këtu mund ta gjesh të gjithë atmosferën që përshkruan gjendjen tënde shpirtërore.

Upside down (Diana Ross) - Mënyra më e mirë për ta bërë partnerin tënd që të ndihet mbi re.

I Want Your Sex (George Michael) - Ritmi i nxehtë dhe djallëzor, por në asnjë moment vulgar, shoqëruar me zërin perfekt të këngëtarit është zgjedhje e mirë.

Natural Woman (Aretha Franklin) - Mbretëresha e zërit, në një klasik të përshtatshëm në të gjitha kohërat. Muzika e duhur për një marrëdhënie shumë të nxehtë…

Walk on the wild side (Lou Reed) -Zëri është i thellë dhe i lotë, atmosfera metropolitane, realiteti i afërt. Një melodi që mund t’i ndezë kujto fantazitë seksuale.

Sex Machine (James Brown) - Eshtë e pamundur që të mos lëvizësh gjithë pjesët e trupit ndërsa dëgjon këtë mrekulli funk të të gjitha kohërave.

Bolero (Ravel) - Imagjinoni një spirale që ju përfshin gjithë trupin në mënyrë hipnotizuese…këtë ju dhuron kjo melodi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Ja kenget per te bere dashuri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum