www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Eleminimi i Ardian Bujupi ,vendin e tretë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Eleminimi i Ardian Bujupi ,vendin e tretë   Mon May 02, 2011 3:00 amTalenti kosovar, Ardian Bujupi është eliminuar nga emisioni gjerman i talentëve të këndimit “Deutschland Sucht Den Superstar”, duke mos arritur kështu që ta sigurojë finalen e madhe.

Sensacioni nga Kosova në këtë gjysmëfinale është paraqitur me tri këngë, “Feeling Good”, “Loving You Is Killing Me” dhe “Waving Flag”, për të cilat mori nota të larta vlerësimi nga juria. Performanca e Ardianit ishte e jashtëzakonshme në të trija këngët, duke bërë që konkurrentët t’ia kenë frikën që në start të gjysmëfinales, e cila u mendua se do të ishte një kafshatë e lehtë për kosovarin.

Megjithatë, kështu nuk menduan 82 milionë gjermanë, të cilët vendosën të largojnë nga gara kosovarin, i cili përkundër një shfaqje të jashtëzakonshme, nuk arriti t’i eliminojë konkurrentët, Sarah Engels dhe Pietro Lombardi, të cilët do të përballen në finalen e madhe të shtunën e ardhshme.

“Falënderoj gjithë ata që më kanë votuar dhe më kanë mbështetur për të arritur deri në këtë fazë. Unë nuk do të ndalem me kaq, do të vazhdoj të këndoj”, theksoi Bujupi.

Ky eliminim i Ardian Bujupit përbën shok për fansat e tij dhe analistët mediatikë gjermanë të cilët kishin pritur që ai të kualifikohej në finale.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Eleminimi i Ardian Bujupi ,vendin e tretë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum