www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kinë, mjeku ikën nga frika e zjarrit, vdes pacienti

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Kinë, mjeku ikën nga frika e zjarrit, vdes pacienti   Wed Sep 28, 2011 6:50 pm


Një burrë në Kinë ka vdekur në tavolinën e operacionit, pasi mjeku i tij u largua si rrjedhojë e një zjarri të shpërthyer në dhomën përkrah. Historia ka bërë xhiron e botës, duke përfunduar edhe në faqet e gazetave britanike. Pacienti, një 50-vjeçar nga Shangai të cilit i duhej hequr një këmbë, vdiq pasi u la në tavolinën e operacionit, pa asnjë ndërhyrje për 30 minuta.
Një infermier kërkoi më kot të shuajë zjarrin, që ishte shkaktuar nga një makinë disinfektimi. Megjithëse ai dështoi, personeli që duhej të merrej me pacientin tentoi gjithsesi të vazhdojë me operacionin. “Por teksa po mbaronim, zjarri mori përmasa gjigante dhe doktori iku nga frika”, ka treguar një zëdhënës i spitalit. Zjarrfikësit nuk i lejuan mjekët të kthehen në sallën e operacionit dhe atëherë kur u kthyen, zbuluan se burri kishte vdekur, ndoshta për shkak të mbytjes së ardhur nga tymi.
Mësohet se për këtë rast, policia ka hapur një hetim, ndërsa spitali ka pezulluar protagonistët e këtij episodi dhe gjithashtu është gati të dëmshpërblejë edhe familjen e viktimës.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Kinë, mjeku ikën nga frika e zjarrit, vdes pacienti

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum