www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Porosia në shishe ua shpëtoi jetën nga piratët

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Porosia në shishe ua shpëtoi jetën nga piratët   Tue Oct 18, 2011 5:35 pm
Krahas gjithë teknologjisë moderne në anijen e cila ishte e rrëmbyer nga piratë të Somalisë, ndihma ka arritur falënderim porosisë në shishe. Në raste të rrëmbimeve të anijeve, pronarët ekuipazhit të tyre u sigurojnë mjete për mbrojtje, si për shembull pipsa hemikal.

Por, ekuipazhi i anijes së rrëmbyer kanë përdorur teknologji pak më të “vjetër” porosi në shishe. Porosinë ua kanë dërguar forcave të NATO-së.

Gjithçka ka filluar kur piratët kanë hyrë në anije. Kapitenët janë mbyllur në një dhomë ndërsa kur piratët ua kanë prishur komunikimin është dashur të jenë më kreativ në thirrjen e ndihmës.

Atëherë e kanë shkruar porosinë në letër, e kanë futur në shishe dhe e kanë gjuajtur në det. Në porosi ka shkruar se të gjithë janë mirë, të mbyllur në një nga dhomat e anijes. Ndërsa NATO-ja menjëherë është nisur në aksion për të shpëtuar anijen e rrëmbyer.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Porosia në shishe ua shpëtoi jetën nga piratët

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum