www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nuk i hapet parashuta, mbijeton me plagë të lehta

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Nuk i hapet parashuta, mbijeton me plagë të lehta   Wed Oct 19, 2011 6:07 pmNjë të pasionuari pas sporteve ekstreme në SHBA i ndodhi e papritura më e tmerrshme që mund t’i ndodhë një parashutisti, mos hapja e parashutës, por ai arriti gjithsesi t’i mbijetonte impaktit nga 300 metra lartësi.

Ngjarja e rrallë ndodhi në Virxhianin Perëndimore, në SHBA, kur një i ri u hodh nga ura e Nju River Xhorxhit, e cila lidh dy faqe kodrash mbi një liqen.

Megjithatë, parashuta nuk arriti të hapej në kohë. Ajo u shpalos vetëm në sekondat e fundit përpara përplasjes, gjithsesi tepër vonë dhe i riu goditi ujin me një shpejtësi prej 35 metrash në sekondë, më shumë se 120 kilometra në orë.

Miqtë e 27-vjeçarit rendën me shpejtësi drejt liqenit, për të rikuperuar trupin e pajetë të mikut të tyre, por u befasuan kur e panë që ai ishte ende gjallë.

I dërguar me urgjencë në spital, parashutisti është kuruar për disa dëmtime në shtyllën kurrizore dhe mushkëri, por nuk ka asgjë kërcënuese për jetën dhe brenda disa ditëve, nëse do të dëshirojë, do të jetë i lirë për të tentuar hedhje të reja të rrezikshme./tch/

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Nuk i hapet parashuta, mbijeton me plagë të lehta

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum