www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.



www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “Vetëvendosje” me përforcime nga Shqipëria

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lambiano
Anëtar/e me përvoj
Anëtar/e me përvoj
avatar

Numri i postimeve : 362
Data regjis. : 08/12/2011
Location : Earth

MesazhTitulli: “Vetëvendosje” me përforcime nga Shqipëria    Sun Jan 08, 2012 9:25 pm



Autobusët nga Tirana nisen në datën 14 janar, në ora 7:00 të mëngjesit, në sheshin “Skënderbej”, para Pallatit të Kulturës, ka qenë statusi i udhëheqësit të Sekretariatit për Komunikim me Media të lëvizjes “Vetëvendosje”, Erzen Vraniqi, dhe aktivistëve tjerë të subjektit të Albin Kurtit, në rrjetin social Facebook.


Njoftimi ka qenë i dedikuar për të gjithë ata të cilët konsiderojnë se duhet të bëhen pjesë e aksionit të “Vetëvendosjes” për mbylljen e kufirit me Serbinë te Dheu i Bardhё dhe nё Merdar më 14 janar, “në mbrojtje të mocionit të Kuvendit të Kosovës për reciprocitet të plotë me Serbinë pas moszbatimit të tij nga Qeveria e Kosovës”.

Sekretari organizativ i lëvizjes “Vetëvendosje”, Dardan Molliqaj, ka konfirmuar për Koha Ditore pjesëmarrjen edhe të qytetarëve të Shqipërisë.

“Kanë filluar organizimet edhe prej Shqipërisë për të ardhur më 14 janar në Kosovë. Shumë qytetarë atje kanë shprehur dëshirën për të qenë në Kosovë atë ditë. Ne do ta kemi një vizitë gjatë javës në Shqipëri dhe atëherë do të mund të marrim vesh se sa veta do të vijnë”, ka thënë Molliqaj.

Sekretari organizativ i “Vetëvendosjes” ka komentuar edhe paralajmërimin e ministrit të Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, i cili të premten, në një takim me strukturat e larta të Policisë së Kosovës, ka thënë se nuk do të tolerohet asgjë që bie ndesh me ligjin.

“Bajram Rexhepi nuk e ka të njëjtin zell ndaj strukturave ilegale dhe njerëzve të korruptuar në Kosovë dhe krimit të organizuar, por vetëm ndaj ‘Vetëvendosjes’”, ka thënë Molliqaj, sipas të cilit, pas publikimit të fundit të skemave të krimeve nëpër media, është parë mirë se “kush është në të vërtetë ministri aktual i MPB-së dhe me çfarë persona mbanë miqësi”.

Molliqaj përgjigje ka pasur edhe për kryetarin e Aleancës Kosovare të Biznesit, Agim Shanihi, i cili është deklaruar kundër mbështetjes së aksionit të “Vetëvendosje”.

“Ne nuk presim përkrahje prej njerëzve të cilët kanë biznese dhe importojnë prej Serbisë. Nuk presim mbështetje prej një Agjencie e cila ka brenda biznesmenë të cilët importojnë mallra edhe prej Serbisë”, ka thënë ai. “Ne kemi përkrahje prej prodhuesve vendorë”.
~lambiano~
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

“Vetëvendosje” me përforcime nga Shqipëria

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum