www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Finalizohet marrëveshja në mes të Yahoo e Microsoft

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Finalizohet marrëveshja në mes të Yahoo e Microsoft   Tue Dec 08, 2009 8:28 pmKatër muaj pas marrëveshjes fillestare, Yahoo e Microsoft më në fund janë pajtuar rreth detajeve për integrimin e makinës së kërkimit të Microsoft në faqet e kompanisë Yahoo.
Kryeshefja ekzekutive e kompanisë Yahoo, Carol Bartz dhe kryeshefi i Microsofts Steve Ballmer, marrëveshjen fillimisht e kanë miratuar në muajin korrik, mirëpo kompanive u janë dashur më shumë se katër të merren vesh për të gjitha detajet. Vet marrëveshja para se të jetë përfundimtare duhet të aprovohet edhe nga organizmat rregullatore amerikane.

Sipas kushteve të marrëveshjes Microsoft do t’i ofrojë Yahoo-së teknologjikë e kërkimeve deri në dhjetë vjet, derisa Microsoft do të ketë qasje në teknologjinë e kërkimit dhe do të merr përsipër disa qindra punëtorë të Yahoo-së.

Microsoft gjithashtu ka marrë përsipër të paguaj një pjesë të theksuar të ardhurave nga reklamat të cilat do të shfaqen së bashku me rezultatet e kërkimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Finalizohet marrëveshja në mes të Yahoo e Microsoft

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum