www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Aktorët në Afrikë të Jugut “nuk e dëshirojnë Hudson në filmin e Mandelës”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
3li
Anëtar/e me përvoj
Anëtar/e me përvoj
avatar

Numri i postimeve : 403
Data regjis. : 25/11/2009
Location : Knej Parii Dika

MesazhTitulli: Aktorët në Afrikë të Jugut “nuk e dëshirojnë Hudson në filmin e Mandelës”   Tue Dec 08, 2009 10:54 pm

Aktorët në Afrikë të Jugut “nuk e dëshirojnë Hudson në filmin e Mandelës”Johanesburg– Aktorët e Afrikës së Jugut dëshirojnë që të ndalojnë fituesen e Oskarit, Jenifer Hudson të luajë rolin e Winnie Madikizela-Mandela në filmin e ri mbi ish-gruan e presidentit të parë të zi, raportojnë sot mediet.
The Creative Workers Union i Afrikës së Jugut thotë që përdorimi i aktorëve të huaj pengon përpjekjet e vendit për të zhvilluar industrinë kombëtare të filmit.
Morgan Freeman luan rolin e presidentit dhe Mat Damon është kapiteni i ekipit të ragbitë.
Madikizela-Mandela bëri fushatë pa pushim për lirimin e bashkëshortit të saj gjatë 27 vjetëve që qëndroi në burg, në kohën e aparteidit.
Megjithatë, imazhi i saj u dëmtua pas një serie skandalesh që përfshinë lidhjet e saj me kidnapimin dhe vrasjen e një aktivisti dhe dënimin e saj për mashtrim në vitin 2003.
Ajo u divorcua nga Nelson Mandela në vitin 1992, dy vjet pas lirimit të tij.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Aktorët në Afrikë të Jugut “nuk e dëshirojnë Hudson në filmin e Mandelës”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum