www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Budakova, si gladiator (Chuck Norristi shqiptar!)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Budakova, si gladiator (Chuck Norristi shqiptar!)   Mon Dec 14, 2009 9:14 pm

Një profil në facebook.com me emrin "Fakte për Halil Budakovën”, brenda disa ditësh është mbushur me "fore” nga anëtarët e këtij profili. Budakova po quhet Chuck Norrisi shqiptar
Këto nuk janë barsoletat e "Hasës e Hysës”, pasi ato nuk zënë vend në facebook.com. Asgjë nuk janë foret për Chuck Norrisin (në Maqedoni, ai ishte propozuar që të kandidojë edhe për kryetar të këtij shteti), sa ka zgjuar interesim në Kosovë profili "Fakte për Halil Budakovën” në facebook.com.

"I fortë, ma i fortë, Halil Budakova! kjo asht faqja ku duhet me ia çelë ventillat imagjinatës! Asht veç nji rregull: HALILI ASHT MA I FORTI!”, shkruan në moton e profilit.

Deri me tani qindra komente kanë komentuar grupin.
Halil Budakova, i cili ndryshe njihet si njëri prej aktorëve i cili kishte punuar edhe regjinë e disa filmave aksion, pas luftës në Kosovë, thotë se njerëzit që komentojnë në grupin e tij janë "njerëz të ligë”.

"Unë nuk flas shumë. Unë krijoj dhe filmat e mi janë më të shikuarit në Kosovë. Unë flas në ekran të kinemasë dhe jo në facebook.com”, ka thënë Budakova për Rozë.

Sa i përket shikueshmërisë, filmat e Budakovës janë shikuar më së shumti në kinema, pas luftës dhe për këtë ka shifra edhe kinemaja ABC.

Filmi "Djelmoshat e rrezikshëm” ende mban rekord sa i përket shikueshmërisë në kinema. Këtij filmi Budakova ia kishte realizuar edhe dy pjesë të tjera.

"Ata njerëz që e kanë bo këtë profil, që janë njerëz pa emër, janë njerëz të ligë. Ndryshe unë jam si gladiatori për film në Kosovë”, ka thënë Budakova.

Pas këtij suksesit me "Djelmoshat...”, Budakova ka realizuar regjinë e tri pjesëve të filmit "Nëntoka”.

Sa për argëtim, ne do të sjellim disa "fore” për Budakovën të cilat i kanë postuar anëtaret e facebook.com.

"Veç Halili e ka ba Chuck Norris-in me u ndal e me mendu”, thotë një komentues në këtë profil.

"Halili e ka kërcënuar pronarin e facebook-it, Mark Zuckerberg që me ia nderru emrin facebook-ut dhe me ia bo halilbook.com”, shkruan një tjetër.

"Halil Budakova ua dinë emrat dy milionë shqiptarëve në Kosovë”, shkruan një komentues tjetër.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Budakova, si gladiator (Chuck Norristi shqiptar!)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum