www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Alfa 169 në platformën e Chrysler 300C

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Alfa 169 në platformën e Chrysler 300C   Sat Oct 03, 2009 6:56 amShenjat e para të bashkëpunimit në mes të Chrysler e Fiat kanë filluar të shfaqen. Mediat amerikane raportojnë se italianët planifikojnë që limuzinën e vet të re të klasës së lartë ta ndërtojnë në fabrikat amerikane të Chrysler.
Supozohet se Alfa Romeo do të duhej të shfrytëzojë fabrikat e Chrysler në Ontario, ku do të ndërtohet edhe modeli i ri 300C në mënyrë që në platformë të tij të përpunojnë trashëguesin e modelit 166 – atë 169.

Milanezët moti e kanë konfirmuar boshtin e pasmë si një prej karakteristikave kryesore të modelit të ri 169, e arkitektura e 300C do të mund të shërbente si bazë posaçërisht kur merret parasysh se italianët nuk kanë qenë të suksesshëm në gjetjen e ndonjë partneri të duhur në Evropën Perëndimore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Alfa 169 në platformën e Chrysler 300C

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum