www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi "Te Dua "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:18 pm

First topic message reminder :

DJAL APO ENGJULL


Djal apo engjull
dashuri apo hidherim
shum debate per te folur trishtim
shum e fort per te falur gezim
genjeshtra duke genjyer
vetem per nje dit me te mir
hidheime per gjith atoo
qe prekin nderin tim
lumturi per gjith ato qe kerkojn
ndihmen time
lotet e NESES TIME
krenarija e VLLAUT TIM
E BIJA E NJE NENE JAM AJO QE JAV FALI RESPEKTIN TIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:47 pm

Pa titull

Do jete mengjes kur une te vij aty
Si endrrat e veshtira vijne nder nete...
Mos u trishto, ti shpirt, misteri im
Si mjegulla ne diell do tretet lehte

Do jete mengjes kur une te jem aty
Me diell te forte , qe frikerat shperndan
A s'eshte shume pak nje ore , nje dite me ty
Te thajme oqeanin qe na ndan?

Do arratisen heshtja torturuese
Dhe fjalet qe ndertuan nje keshtjelle
Renkime t'embla...drite...lengje jete
Dhe une mes kraheve te tu mbeshtjelle

Do jete nje mrekulli...Por mrekullite
Nuk zgjasin, s'i takojne kesaj bote
Me thuaj, shpirt, te vij a te mos vij
Te dal a te mos dal nga endrra jote ??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:48 pm

0h jeta ime pa ty eshte si nje gur i vjeter qe fundoset ne thellesine e kesaj toke te zeze, dita ime pa ty eshte si nje motiv i lashte qe nuk dihet ku nis e ku perfundon, buzet e mia pa puthjet e tua jane si petalet e vyshkura te nje trendafili te kuq, syte e mi pa veshtrimin tend jane si nje nate sketerre e nje dimri zemerak, shtrati im pa trupin dhe aromen tende eshte si nje arkivol i frikshem, zemra ime pa zemren tende eshte si ajo bota e nendheshme ku dielli nuk arrin kurre te ngroh ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:48 pm

Lotet e tua qe rridhnin lehtesisht mbi buzet e mia dhe qe aq embelsisht me kujtuan mijera histori dashurie,me bene te kuptoj qe dashuria ime per ty ishte nje dhimbje, nje heshtje, nje teperi kufizimesh dhe xhelozish. Te gjitha keto me bene te heshtur, te pandjeshem per nje dashuri te dyte, te pafuqishem per te falur ate qe kurre nuk ta fala ty: Ndryshimin, deshirat e ndrydhura dhe hamendesite e kota. Per te mos te bere ty te vuash me shume dhe te ndjesh nje dashuri ndryshe nga ajo per mua, te fundit here te them me shpirt: Te dashuroj pafundesish si askush tjeter......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:49 pm

Nje drandafil te kuq ne dor e kam Te them o zemer o shpirt ty te dashuroj
Kete drandafil e zgjolla per ty Te kujtoj kete dashuri Ti je e bukur si drandafili qe ne dor un kam Dua te marr ere po un larg te kam
Hey zemer shpirti im>Je me arom si drandafil Je e ambel je bukuri Per mu je si drandafili i kuq
Shoqe si veten ti nuk ke Bukuria jote me ka mahnit Dashuria per ty me shtohet dit per dit Ti je mjalt ti je shebet Ti i jep jetes time lezet
Ti je gjak ne shpirtin tim Pa ty jeta ska kuptim
Per mu je ma e bukura femer Ti je si hana kur ndricon Qe nates bukurin ja shton TEDUAE SHPIRT ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:49 pm

Sa Mendon ti per mua,mbase nuk e di,
por une sa te dua,ne bote s'ka kufi...
nje diell na ngroh, nje shi na lage,
dua te puthi shpirt,po ti je shume larg...jemi te lidhur, me litarin e dashuris, nuk ka kush qe na ndan, perveq vdekja.......hekuri n´dryshket guri qahet,
Zemra prej teje kurr nuk n´dahet Se te dua me shum se gjithcka ne BOTE ,
Syri te shikon,zemra te don,buzen ta ha,sa m´ka marr malli me te par ohhhhhh,te dua ashtu siq je dhe pa teperfshire ne asnje Kur jam me ty s´me intereson askush,kur jam pa ty kujtoj se nuk me don asnjeri ,kur jam me ty zemra me mushet me Gezim Dashuri Mall
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:50 pm

TE Dua JETA IME


Pse sonte vet po rri spo me mer gjum,pse nuk jam me ty o shpirti im sdi ca te bej........... Sonte po shkruaj nga malli per ty qe te kam ne zemren time te vogel mendoj Puthja jote e embel
ma dha nje ndjenje qe te DASHUROJ me gjith forcen e shpirtit
ti e ndryshove jeten time
e bere nje enderr, REALITET
dhe un qe po shkruaj tani jam PERSONI me Lumtur
ne bote.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:50 pm

Pas ne mesnate shikoj yjet
Rri gjate qe t'i numeroj Ne mesin e tyre ishe edhe TI
S'di pse s'munda te dalloj,Nese je ne mesin e tyre
Te lutem nje shikim ma fal Ti pas mesnates ishe ne gjume
Me tradhtoj ai shikim
Ishte kot mbeta pa gjume S'ishe ti,
ishe MALLI IM.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:50 pm

Zgjohem ne mengjes me ty ne zemer
Pas nje nate te gjate,ne endrrat e tua
Dashuria ime e ka nje emer
Jetoj per Ty shpirt,te dua,te duaaa
E bukur hyjnore e bukura e jetes time,
Ndjenje e skalitur ne tingujt e zemres
Flladi i paster qe fryen ne agim
Lule e jetes,lule e pranveres.
Dashuri e shikuar ne shpirt!Ne thellesi e zemres!
Nen tingujt e shpirtit,nen tingujt e zemres
Te puthi buzen e bukur,ty syri im
Te Perqafoj jeta IME ....

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:51 pm

Dua te vij te shoh dy syte e tua te zi
Kurr sdua te largohem Ty
Se vetem ty te dua..!

Dua te puth ato buze te embela
Te kam ty perjetesisht shpirti im
Se vetem ty te kam ne shpirtin tim..!

Dua te jem gjithmon ne kraht e tua
Ashtu te rrij gjithmon pran teje,se te kam si Yll BOTE..!
Dhe ti bukuroshe gjithmon me lulzon jeten Te Dua shumee ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:51 pm

Dua te vij te shoh dy syte e tua te zi
Kurr sdua te largohem Ty
Se vetem ty te dua..!

Dua te puth ato buze te embela
Te kam ty perjetesisht shpirti im
Se vetem ty te kam ne shpirtin tim..!

Dua te jem gjithmon ne kraht e tua
Ashtu te rrij gjithmon pran teje,se te kam si Yll BOTE..!
Dhe ti bukuroshe gjithmon me lulzon jeten Te Dua shumee ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:52 pm

Ajo buzeqeshje shkelqen ne fytyren tende,
e mua me ben te lumtur...
Buzet e tua te ngrohta sic rrezet e djellit,
shume te delikuara ...Nuk rrezistoj dot shpirt...
Dua ti puth.
Te zhytem ne ate embelsire,
deri sa te ngopem. Oho ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:52 pm

Nga buzet e tua linden fjalet
Qe zune vend ne zemer
Nga shpirti im linden ndjenjat
Qe te puthen ne sy e tu
Nga duart tona linden
Mijra perkedhelje dhe
Nga perkedheljet lindi deshira....
te duheshim shume ne te dy..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:53 pm

Vij ne krahet e tua,
dhe i marr ere aromes se trupit tend,
petale trendafili buzet e tua,
ne gjoksin tend kerkoj prehje,

Me nje perkedhelje ne fytyren tende,
mbyll syte dhe filloj te enderroj,
puthja jote e lumtur me deh,
kohen tani do te doja ta ndaloja...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:53 pm

Tije shpirti im
Dote doja qe sonte te jam bashk me ty ne kraht e njeri tjetrit.
dhe te shkrihem ne komplet te dy dhe dashuria jon.
do doja qe ti puth ato buzet e tua te embela te shijoj puthjen
deri ne thellesi te shpirti tim
do doja qe me duart e tua te pergdhelish trupin tim te nxeht
deri? ne pambarim,
do doja qe fytyren tende? ta marr ne gjirin time
te afrohem afer tek veshi dhe te them me fjalet qe mban shpirti im per ty Te dua Jeta Ime pafund ..Tije shpirti im
Dote doja qe sonte te jam bashk me ty ne kraht e njeri tjetrit.
dhe te shkrihem ne komplet te dy dhe dashuria jon.
do doja qe ti puth ato buzet e tua te embela te shijoj puthjen
deri ne thellesi te shpirti tim
do doja qe me duart e tua te pergdhelish trupin tim te nxeht
deri? ne pambarim,
do doja qe fytyren tende? ta marr ne gjirin time
te afrohem afer tek veshi dhe te them me fjalet qe mban shpirti im per ty Te dua Jeta Ime pafund ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:53 pm

Ndaj syve te tu
Valet e detit skan ngjyre
Ndaj zerit tend te embel
Era qe fryn nuk degjohet.
Ti je nje deshire magjike
Qe cdogje deshiron te kete
Deshira ime u plotsua
Se te kam ty per jet.
Ti je nje ender e nates
Shum here per ty enderoj
Kur vjen ne endren time
Dije se shum te dashuroj
Emrin tend e degjoj
Ne bukurin e qjellit
Ftyren tende e shikoj them me vete kush E di sa i frymzuar ka qen Zoti kur te ka krijuar ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:54 pm

Si ndihesh sonte shpirt kur afer sme ke ? Si po e kalon naten kur me mua sje? Si munden te rrin te qeta buzet e tua pa u bashkuar me buzen time qe digjet per tenden ngrohtesi,
Dit per dit te kerkoj nuk ka nate qe nuk te endrroj
TE DUA si shpritin jeta ime pa ty ska kuptim nuk te dua per pak koh.........
por dua te jemi bashk sa te jemi gjall. Nata shum e qet
po rri dhe mendoj per ato sy te tua te kalter o jet nuk me mer gjum pa te then se je jeta ime dhe dashuria ime me e shtrenjte.Eja me perqafo
Eja me shtrengo Eja dhe ma ngroh zemren time te vogel qe reh vetem per ty...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:54 pm

Ne vetmi te pres e dashur
po ti nuk po vjen
je large meje po
me mendime je
perher ne zemren
time qe nuk do te
me ikesh kurre se edhe
pse je large zemra vune per ty dhe kame nje
malle qe kurre nuk do
te shuhet derisa te
keme ty afer se kjo
largesi na shkatrroje jeten eja mos me le te pres se jeta pa ty nuk ka kuptime po edhe nje gje kurre mos e harro se sa te jetoje kurre ty nuk mundem t'te harroje ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:57 pm

""SI E FILLUAM?""


Perseri,ne Fillim Po Kthehem,
Te Pyes,si E Filluam?
Kam Frik Se Po Tretem
Ne Endrrat E Tua.


Ti...nuk Flet,vetem Ndigjon,
Asnje Fjal Nuk Thua
Pse Nuk Arrin Ta Kujtosh
Kur Te Thash *te Dua*

Ndoshta Edhe Te Kujtohej
Por Prap Doje Ta Degjosh
E Di Qe Ishte E Veshtire
Ashtu Nuk Jetohej
Fshehurazi Te Dashurohej

Nuk Brengosemi Per Fjale
C`te Besh...ne U Dashuruam
Ne Zemra U Celen Varre
Se Dij Si E Filluam.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:57 pm

Botë
Pranë dritares afrohem
me mundin e fundit
shiqoj, nuk shoh asgjë
zhdukesh për një sekond
dhe më kthehesh nga hiqi
rëndë më godet në kokë
më perplasë në tokë..

e shkatrruar ngritem
të shoh të mirën ne ty
mundohem..

atëherë më kujtohesh ti
unë kam të kaluarën tënde
une kam edhe të tashmen
kam cdo imtësirë
cdo thjeshtësi
prej të qarës së parë..
cdo buzëqeshje hyjnore
cdo shiqim magjepsës
shpirti i thate
mbushet...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:57 pm

1. -VETEM TY
1. E dua buzeqeshjen tende i adhuroj syte e tu kur i pash per her te par si gur diamanti me jan duk
2. nuk e di o shpirt por ti dike simbolizon nje grua te bukur qe nuk mekaton
3. te fali natyra gjithe bukurite dy gure te cmuar te vuri tek syte
4. te fali natyra ngjyrat e ylberit te beri per tjetrin jo per mu te mjerin
5. kur larg ty te kam se si me duket mua me mungon o shpirti im se shume ty te dua
6. kur jam me ty jetoj si ne perralle per mua je t principes je dicka e rralle
7. do te doja ne kte bote qe vec ty te kisha prane e pastaj gjith hallet e jetes do ti lija menjane
8. DIKU
9.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:58 pm

Gjendem prane teje, sa lumturi!
Cdo gje e zeze rikthehet bardhesi,
fytyra jote embel me buzeqesh,
mallin e pikelluar e shkrin mes nesh
Kur te shoh ne sy, lundroj ne mendim,
kur te prek doren, humbas ne harrim,
shpejt ti me perqafon fort e pafund,
do te me flasesh, por fjala smerr kuptim.
C'rendesi ka, se cdo te thuash,
te rrembeje, te puthe, te puthe, e dashurruar,
me zjarrin, me ndjenjen qe vlon ne shpirt,
sa emebl, e pafund, kjo puthje e brishte!
Te lumtur te dy ne kete bote jemi ne,
te zjerrte, te ndritshem, me zemren rrufe
te dashuruar, te dashuruar si te marre,
e embel kjo puthje, e gjithe puthja mall !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:58 pm

Fshi kujtimet tona..
Ndoshta ishte nje gabim
qe te dashurova
Ne krahet e tu ndjeja
ngrohtesin e dashuris


Te thoja te dua
qe ti jepje fund vetmise
Nuk bem mekat qe u dashuruam
pse u afruam sadopak
nuk kemi gabuar


Gaboj dita qe na beri te takohemi
me ty o jeta ime
por ne nuk e dinim
qe do te pesonim
kaq shume mashtrime

Cdo gje qe e pafat
per ne te dy
U larguam pak nga pak
deri sa nuk u pam me me sy

Te desha me doje
dhe ishte e verte
E dija qe nuk do te me harroje
deri ne varrin e shkret


Nje dashuri plot kujtime
qe do te thurte nje jet
Nje enderr e pambarim
per ket dashuri te shkret

Por ti mos me harro
edhe pse me ke premtuar
Me lot ne sy kujtoje
dashurin e shkaterruar


Fshi kujtimet tona
sepse te bejne te vuash
Dhe do te vi nje dit koha
kur edhe do te me kesh harruar

Shikoje te ardhmen
te kaluaren leje pas
por leje vetem nje vend
kur endrra ime
Per Ty te ngas...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:59 pm

"KODI DASHURIS"
Ne zemer te kam por nuk te shoh
Ne sy si vegim te ruaj.
Ne vesh si jehone te mbaj.
Ne shpirt nje emer shkruaj
E me gjethe e mbulloj pastaj.
E mbuloj me gjethet qe rrezoi vjeshta
Kur mbi mua kaloi.
E mbuloj me gjethet qe la pas
Kur bashke me vjeshten shkove
Per te mos u kthyer kurre me.
Kam frike mos ate emer,
Te tjeret ma marin egersisht
Dhe e ruaj ne kasaforten
Qe quhet Zemer
E me kodin DASHURI
Por ate kod e njihje edhe ti.
Prandaj e hape shpejt kasaforten
E shpejt prej saj emrin tend more.
Nuk doje te mbetej aty...
Prandaj nga une e vodhe.
Por gjurmet e atyre germave nuk fshihen.
Sepse asnje gome nuk mund ta thyej
KODIN DASHURI....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:59 pm

Vitet pa ty me duken te panumerta,
pa prezencen tende engjellore.
Ditet ,muajt,jane tretur
ne tretsit me te mire te mundshem.
Por emri yt ende na shoqeron,
Ende na mbush plot me jete,
Ende na jem gjalleri,
Ende permendet me shume dashuri.
Ne syte e se vertetes
Te kerkoj me shume mall,
dhe te gjej me nje ngjyre tjeter.
Ne shpirt e ne zemer,
shikimi yt me vret,
Me shpon me shigjete
dhe prape me sjell ne jete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:01 pm

Nate Me Shi
Ah sonte ky shi
e shtojne lotet e mi
se ty ste kam prane
te puth,te them nje fjale

Ah sonte kto re
yjet i mbuluan
me kend te kaloj naten
apo me shiun duke vajtuar

Perse o perendi
kerko lote nga une
apo me fatin tim te hidhur
ti nuk ngopesh kurr

Perse o nate e erret
qiellin e mbulove
yjet mi rrembeve
zemren ma shkaterrove

Cfare te mbaj mend syt e mi
nje erresir te shkretuar
apo vetem lotin qe kullon
dhe doren duke shkruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi "Te Dua "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum