www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Marigona Dragusha pozon nudo për Fadil Berishën!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Marigona Dragusha pozon nudo për Fadil Berishën!   Wed Apr 07, 2010 6:10 am
Është vetëm 18 vjeç, por duket se i ka ndritur ylli i fatit që në fillim. 1.76 cm e gjatë dhe me 56 kg peshë, përmasa këto që i ka nxjerrë në pah nëpër pasarela,

Marigona ka fituar kurorën e "Miss Universe Kosova 2009”, ndërsa shkëlqeu mes shumë bukurosheve nga mbarë bota në "Miss Univers 2009”, duke rrëmbyer një çmim të rëndësishëm dhe duke u radhitur në mesin e femrave më të bukura të planetit.

Është vetëm 18 vjeç, por duket se i ka ndritur ylli i fatit që në fillim. 1.76 cm e gjatë dhe me 56 kg peshë, përmasa këto që i ka nxjerrë në pah nëpër pasarela, Marigona ka fituar kurorën e "Miss Universe Kosova 2009”, ndërsa shkëlqeu mes shumë bukurosheve nga mbarë bota në "Miss Univers 2009”, duke rrëmbyer një çmim të rëndësishëm dhe duke u radhitur në mesin e femrave më të bukura të planetit.

Bukuroshja që ia rriti famën Kosovës
Nuk e kishte menduar më parë se mes gjithë atyre bukurosheve konkurrente, në një nga kompeticionet më të rëndësishme të bukurisë në botë, ajo të fitonte ndonjë çmim. Por i gjithë mundi dhe puna i’a vlejti, pasi shumë shpejt i’u hapën dyert e karrierës. "Kam filluar të punoj si modele përpara dy vitesh, kurrë më parë nuk kam qenë pjesë e ndonjë konkursi të tillë. Çmimin? E prisja, por edhe nuk e prisja! Një ofertë e majme përtej kufijve të Kosovës, që nuk kishte mundësi t’i thoshte "jo”, e detyroi Marigonën të udhëtojë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Përpos gjuhës shqipe, ajo flet edhe spanjishten, të cilën e ka mësuar nga telenovelat spanjolle që transmetohen nëpër televizionet kosovare.

Pjesë e agjenCisë "TRUMP MODELS MENAGMENT”
Si shoqëruesja e dytë e "Miss Universe 2009”, Dragusha kishte thënë se ajo shpreson të vazhdojë me seriozitet karrierën e saj si modele në New York, duke i’u bashkuar agjencisë së modeleve të Donald Trump, "Trump Models Menagement”. "Jam shumë e lumtur, është privilegji më i madh që më është bërë ndonjëherë”, kishte theksuar ajo, duke shprehur gëzimin e saj për suksesin në "Miss Universe”. "Gjithsesi do të vazhdoj të punoj si modele, shpresoj të siguroj ndonjë kontratë në New York. Donald Trump, organizatori i "Miss Universe”, më ka sugjeruar t’i bashkohem agjencisë së tij, andaj do të pranoj”, kishte shtuar më tej bukuroshja. Sipas mediave, Dragusha e cila atë kohë ishte për vizitë në Kosovë dhe mori pjesë në një sfilatë mode në Gjakovë, ka nënshkruar kontratën dhe bashkë me Fadil Berishën ka udhëtuar për në New York, ku pritet të vazhdojë karrierën si modele.

Një e ardhme si politikane
Megjithatë, për Marigonën ka pasur edhe thashetheme të ndryshme. Ishin agjencitë e lajmeve spanjolle, të cilat kishin shkruar se suksesi i saj është i montuar nga Fadil Berisha, si fotograf zyrtar i "Miss Universe”. Më vonë, këto fjalë ishin hedhur poshtë nga vetë bukuroshja dhe nga fotografi. Pas Zana Krasniqit, Marigona triumfoi në këtë spektakël bukurie, duke u radhitur në vendet më të larta të evenimentit. Në një të ardhme të afërt, Marigona dëshiron të studiojë për Psikologji. Ajo është vajza e vetme nga Kosova, që arriti të pushtonte shumicën e kopertinave të shumë revistave dhe gazetave nëpër mbarë botën. Nuk e ka përjashtuar edhe mundësinë që të studiojë Shkencat Politike, pasi ky profesion mesa duket i ishte futur në qejf pas takimit që kishte me kryeministrin e Bahamas gjatë garës në "Miss Universe”. Marigona Dragusha gjatë kohës që ishte në Bahama, shfrytëzoi arritjen e saj për të lobuar edhe për shtetin e Kosovës. Ajo, pas një takimi që kishte pasur me Kryeministrin e këtij vendi, i kishte kërkuar atij njohjen e Kosovës. "Po, i kërkova njohjen e Kosovës dhe ai e priti mirë këtë lobim timin”, kishte thënë Dragusha me të ardhur në Prishtinë. Për këtë lobim kishte folur edhe Fadil Berisha, ndërkaq Gona nuk e përjashton mundësinë që në të ardhmen të futet edhe në politikën kosovare.

Ndryshon look-un me paruke dhe pozon nudo
Nëpër intervista të shumta, Marigona ka theksuar se asnjëherë nuk do të pozonte "nudo”, as edhe për shuma të mëdha parash. "Kurrë nuk mendoj se do të bëja diçka të tillë”, ka thënë ajo. Por, një gjysmë zhveshje ka ndodhur në fotografitë e funditm që modelja i ka realizuar me Fadil Berishën. Ndryshimi i lukut me flokë të shkurta, tip mashkulli, vjen si pasojë e parukeve që Marigona i ka shfrytëzuar në realizimin e këtij seti me fotografi. Pasi ka pozuar vetëm me një kapele dhe e mbështjellur me një rryp, duke mbuluar vetëm pjesën e gjoksit, kanë filluar fjalët se Marigona është akoma e re në moshë të bëj një gjë të tillë, edhe pse ka theksuar se nuk sakrifikon asgjë për karrierën, gjë që ka filluar ta praktikojë në profesion.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Marigona Dragusha pozon nudo për Fadil Berishën!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum