www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gjermania fituese e Eurovision 2010

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Gjermania fituese e Eurovision 2010   Sun May 30, 2010 10:28 pmGjermania, e përfaqësuar nga Lena me këngën “Satellite”, është shpallur fituese e Eurovisonit të sivjetmë, pas votimeve nga 39 shtete evropiane, me një diferencë të jashtëzakonshme me pikë ndaj rivalëve tjerë.
Gjermania doli fituese me 246 pikë të grumbulluara, e pasuar nga Turqia në vendin e dytë me këngën e Manga, “We Could Be The Same” që mori 170 pikë, ndërsa në pozitën e tretë u radhit Romania me 162 pikë, e që përfaqësohej nga Paula Seling dhe Ovi me këngën “Playing With Fire”.

Shqipëria me këngën e Juliana Pashës, “It’s All About You”, grumbulloi vetëm 62 pikë, duke mos arritur të kualifikohet automatikisht në finale për vitin e ardhshëm. Përkundër rezultatit jo të mirë në fund, Juliana përfaqësoi denjësisht Shqipërinë, me një paraqitje të jashtëzakonshme vokale dhe skenike.

Në triumfin e Gjermanisë ka ndikuar promovimi i mirë i këngës anembanë Evropës, duke përbërë që nga fillimi favoritin absolut të festivalit të sivjetmë. Përkundër ndryshimit të sistemit të votave, ku këtë vit ishin të përfshira edhe juritë e vendeve përkatëse, shpërndarja e votave ishte e njëjtë, duke u bazuar në kritere gjeografiko-politike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Gjermania fituese e Eurovision 2010   Sun May 30, 2010 10:40 pm

Mua nuk me pelqeu edhe aq .Me kan pelqyer Greqia ,Franca besa edhe Juliana Pasha mir ka perforumu ,por ja qe nuk arriti ndonje sukses,pasi qe dihet se si po ecin votimet ne Eurovision :@.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Gjermania fituese e Eurovision 2010   Mon May 31, 2010 1:05 am

edhe mue me ka pelqye Juliana dhe se kom besue qe fiton Gjermania nuk din me kendue gjermant
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Gjermania fituese e Eurovision 2010   Mon May 31, 2010 2:21 am

Palidhje nje festival pa vlera nuk me pelqej aspak kenga fituse me shume me ka pelqy Franca po edhe shqiperia ka qen shume mir po ja qe dihet si gjithmon si shkojn votimet aty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Gjermania fituese e Eurovision 2010   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Gjermania fituese e Eurovision 2010

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum