www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Jagger ‘qetëson’ veten

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Jagger ‘qetëson’ veten   Mon May 31, 2010 8:35 pmRokeri veteran, Sir Mick Jagger, është duke mësuar se si ta mbajë veten gjatë performancave të drejtpërdrejta, sepse ai nuk mund të jetë më aq energjik në të gjitha koncertet.
Legjenda 66-vjeçare e “Rolling Stones”, është lëvduar shpesh për energjinë e tij të lartë, por është duke e pasur më të vështirë kohëve të fundit, për arsye të moshës së tij, ndërsa pranon se i duhet të marrë frymë gjatë paraqitjeve live.

“Pasi përfundon koncerti, unë jo gjithmonë ndjehem si 20-vjeçar! Pjesë e asaj se sa je i përgatitur fizikisht është se sa i lodhur ndihesh në fund. Mund të lodhesh për pesë minuta dhe të ndjehesh i rraskapitur, por duhet të rikthehesh për 30 minuta dhe duhet të ndjehesh absolutisht mirë. Nëse jo, atëherë nuk je i përgatitur fizikisht”.

“Mund edhe ta qetësosh veten, është sikur të luash tenis. Nëse e vëreni, tenistët, madje edhe ata më të shpejtët, shpeshherë pushojnë gjatë ndeshjes, marrin frymë dhe kthehen përsëri. Kështu është edhe në muzikë. Duhet ta qetësosh veten nëse dëshiron të jesh në top formë”, deklaroi Jagger për radion britanike Smooth. /
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Jagger ‘qetëson’ veten

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum