www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Statusi i Kosovës, punë e kryer

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Statusi i Kosovës, punë e kryer   Fri Jun 04, 2010 2:15 am

SHBA-të mbështesin dialogun Serbi-Kosovë rreth çështjeve praktike, që ende janë të hapura, mirëpo çështja e pavarësisë territoriale të Kosovës është punë e kryer, ka deklaruar ambasadorja amerikane në Beograd, Mary Warlick.
Warlick ka thënë për mediat serbe se SHBA-të mbështesin Serbinë në rrugën e saj drejt Bashkimit Evropian, dhe këtë po e dëshmojnë me ndihmën e vazhdueshme që po i ofrojnë Serbisë.

Megjithatë, e pyetur nëse mund të vije deri të ripërtëritja e bisedimeve për statusin e Kosovës, Warlick ka thënë se, mund të bisedohet për çështje praktike në Kosovë, siç janë rryma, gjyqësia, doganat, telefonia, përmirësimi i kualitetit të jetesës – mirëpo kur bëhet fjalë për statusin, ajo ka potencuar se, aty nuk mund të ndryshojë asgjë – sepse Kosova është e pavarur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Statusi i Kosovës, punë e kryer

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum