www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Besa dhe Rock in Tirana ndezin kryeqytetin shqiptar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Besa dhe Rock in Tirana ndezin kryeqytetin shqiptar   Mon Jun 07, 2010 4:02 amPër të dytin vit radhazi Tirana është pushtuar nga ritmet e muzikës rok. Në kuadër të festivali “Rock in Tirana”, dje të shtunën në mbrëmje admiruesit e kësaj muzike do të patën mundësi të ndjekin nga afër personalitete të kësaj rryme, të shoqëruar nga këngëtarja e njohur shqiptare Besa Kokëdhima.
Në stadiumin "Qemal Stafa" Besa ka interpretuar këngën "In Trance" me Uli Jon Roth, kitaristin e "Scorpions". Kombinimi perfekt i zërit të Besës dhe tingujve të kitarës së Uli Jon Roth, e gjitha kjo live, kanë ngritur në këmbë publikun e kryeqytetit, i cili ka pushtuar stadiumin "Qemal Stafa".

Uli Jon Roth është një nga kompozitorët më të suksesshëm gjermanë. Arriti kulmin me "Scorpions" (1973-1978), ku realizoi pesë albume, ndërsa janë të shumta performancet e tij në të gjithë botën. Ai është një multi-instrumentalist, ndërsa suksesi i tij muzikor ka vazhduar dhe mbërriti në një performancë live edhe në Tiranë.

Ndërsa në datën 8 Qershor, Besa do të jetë mbështetëse e "One Republic", i cili në Shqipëri është bërë i njohur me këngën "To late to apologise" dhe "Planet Funk" grupit që do të vijë në Tiranë përmes hiteve si "Chase the Sun", "Inside all the people", "Who Said", "The SWitch" në një program live që është menduar të zgjasë rreth një orë, në Stadiumin "Qemal Stafa". /
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Besa dhe Rock in Tirana ndezin kryeqytetin shqiptar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum