www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kontratë për kthimin e azilantëve nga Danimarka

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Kontratë për kthimin e azilantëve nga Danimarka   Wed Jun 09, 2010 5:04 pm
Zyrtarët e lartë të Danimarkës dhe të Kosovës e kanë nënshkruar në Kopenhagë kontratën, sipas së cilës Prishtina obligohet t’i pranojë të gjithë qytetarët e saj, të cilët nuk kanë fituar status të azilit në këtë vend, ka njoftuar ministria për refugjatë e Danimarkës.
Sipas këtij dokumenti, Danimarka dhunshëm mund t’i kthejë qytetarët e Kosovës, nëse atyre u është refuzuar statusi i azilkërkuesit, ndërsa nuk duan të kthehen vullnetarisht në Kosovë.

Kontratën e kanë nënshkruar ministrja daneze për Refugjatë, të jashtëm dhe integrim, Birte Ron Hornbek, dhe ministri i Brendshëm i Kosovës, Bajram Rexhepi.

Ministrja Hornbek ka vlerësuar se dokumenti paraqet “vazhdim të bashkëpunimit të mirë me Kosovën lidhur me çështjet imigruese”.

Sipas të dhënave të policisë shtetërore të Danimarkës, përfundimisht më 10 prill 2010, janë 19 vetë që presin të kthehen në Kosovë, derisa gjatë vitit 2009, në Danimarkë kanë kërkuar azil politik 119 persona nga Kosova.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Kontratë për kthimin e azilantëve nga Danimarka

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum