www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sezoni veror, shqiptarët pa viza në Kroaci

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Sezoni veror, shqiptarët pa viza në Kroaci   Sun Jun 20, 2010 5:35 am

TIRANË- Qytetarët shqiptarë do të lëvizin pa viza në Kroaci përgjatë periudhës 1 korrik-31 tetor 2010. Vendimin e qeverisë kroate për të hequr vizat për qytetarët shqiptarë e ka përcjellë ambasadori i Kroacisë në Tiranë, Darko Javorski, në një takim që pati të premten me Kryeministrin Sali Berisha.

Zyra e shtypit e qeverisë së Shqipërisë, bëri të ditur se ambasadori kroat i bëri me dije kryeministrit Berisha vendimin e qeverise kroate për të hequr vizat si një shprehje marrëdhënieve të ngushta të partneritet dhe miqësisë që ekzistojnë midis dy vendeve, të cilat u anëtarësuan së bashku në NATO dhe kanë ndërtuar një gamë të gjerë bashkëpunimi të shkëlqyer në të gjitha fushat, në dobi të së mirës së ndërsjellë të dy popujve.

“Ne presim që se shpejti shqiptarët të marrin lajmin e mirë për lëvizjen pa viza në BE”, u shpreh Javorski.

Kryeministri Berisha, pasi e falënderoi ambasadorin kroat për këtë lajm, u shpreh se “vendimi i qeverisë kroate është një kontribut i rëndësishëm neë konsolidimin e mëtejshëm të marrëdhënieve të shkëlqyera mes dy vendeve dhe një ndihmesë e çmuar për lëvizjen e lirë të shqiptarëve në rajon”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Sezoni veror, shqiptarët pa viza në Kroaci

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum