www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lirohet Polanski, Zvicra refuzon ekstradimin në SHBA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Lirohet Polanski, Zvicra refuzon ekstradimin në SHBA   Tue Jul 13, 2010 12:05 amBern, 12 korrik – Qeveria zvicerane liroi sot regjisorin Roman Polanski, pas refuzimit të kërkesës së SHBA-së për ekstradimin e tij për akuzën e marrëdhënieve seksuale në vitin 1977 me një vajzë 13-vjeçare.

Zvicra fajësoi autoritetet amerikane për dështimin e sigurimit të dëshmisë së fshehtë për procedurën e dënimeve të Polanskit në vitet 1977-1978, njofton AP.

Gjithashtu, Ministria e Drejtësisë njoftoi se interesat kombëtare janë marrë parasysh në vendim.

Nuk është e qartë nëse Polanski tashmë ka lënë shtëpinë e tij në Gstaad, ku është mbajtur në arrest shtëpiak që nga dhjetori.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Lirohet Polanski, Zvicra refuzon ekstradimin në SHBA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum