www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Avioni super i shpejtë i së ardhmes

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Avioni super i shpejtë i së ardhmes   Tue Jul 13, 2010 12:38 am

Në ndryshimet e bëra nga kompania, avioni super sonik, duke përdorur motorin “V të përmbysur” në pjesën e krahëve minimizon mundësinë e shpërthimeve të mundshme gjatë fluturimeve të gjata.
Firma amerikane Lockeed-Martin ka zhvilluar dizajnin e avionit super sonik të së ardhmes.

Në ndryshimet e bëra nga kompania, avioni super sonik, duke përdorur motorin “V të përmbysur” në pjesën e krahëve minimizon mundësinë e shpërthimeve të mundshme gjatë fluturimeve të gjata.

Ky dizajn i ri i Lockheed-Martin ka hyrë në mesin e projekteve që do të financohen dhe vihen në përdorim gjatë periudhës 2030-2035 nga Administrata e Hapësirës Aeronautike të SHBA-ve (NASA) dhe nga Drejtoria e Misionit të Kërkimit të Hapësirës Aeronautike.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Avioni super i shpejtë i së ardhmes

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum