www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dënohet sulmi ndaj kryeredaktorit të Radio Mitrovicës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Dënohet sulmi ndaj kryeredaktorit të Radio Mitrovicës   Wed Jul 21, 2010 12:17 am

Organizatat që tubojnë gazetarët e Kosovës kanë dënuar sulmin ndaj kryeredaktorit të Radio Mitrovicës, me seli në Zveçan, Çaslav Milisavleviq, dhe kërkojnë nga kompetentët që të zbardhin menjëherë rastin

Kështu Asociacioni i Gazetarëve Profesionistë të Kosovës (AGPK), pasi e dënon sulmin ndaj kryeredaktorit të Radio Mitrovicës, e konsideron atë edhe si ”sulm direkt në demokracinë e vendit”, ndaj lirisë së shprehjes dhe ndaj të drejtës për informim. AGPK bën thirrje për krijimin e kushteve për punë të sigurt të gazetarëve jo vetëm në veri të vendit. Gjithashtu edhe Unioni i Gazetarëve të Kosovës (UGK), sulmin ndaj kryeredaktorit të Radio Mitrovicës, e konsideron të papranueshëm dhe si kërcënim direkt ndaj lirisë së shprehjes dhe goditje të rëndë në realizimin e punëve të gazetarëve. UGK kërkon nga Policia e Kosovës (PK), që ta zbardhë këtë rast të rëndë dhe t''''i arrestojë autorët e sulmit. Gjithashtu UGK kërkon nga institucionet e Kosovës dhe nga ato ndërkombëtarë që të punojnë më shumë për krijimin e kushteve dhe lirinë e lëvizjes së gazetarëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Dënohet sulmi ndaj kryeredaktorit të Radio Mitrovicës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum