www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fqinjët e Kosovës ta pranojnë faktin se ajo është e pavarur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Fqinjët e Kosovës ta pranojnë faktin se ajo është e pavarur   Wed Jul 28, 2010 6:48 pmIsh-ndërmjetësi i OKB-së për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari, thotë se të gjithë fqinjët e Kosovës duhet ta pranojnë faktin se ajo është e pavarur, nëse kanë ambicie që të anëtarësohen në Bashkimin Evropian.

E marte 27 Korrik 2010 11:27
Ai tha se me vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë çështja e statusit të Kosovës është e kryer, por vlerësoi se Prishtina dhe Beogradi kanë shumë çështje teknike për të cilat duhet të bisedojnë. Ish-presidenti finlandez tha në një intervistë për BBC-në se plani i tij gjithëpërfshirës për Kosovën është bazë e të gjitha zhvillimeve që çuan drejt pavarësimit të vendit dhe se ai nuk mund të ndryshojë.
Duke komentuar qëndrimet e udhëheqësve kosovarë për fundin e pavarësisë së mbikëqyrur pas vendimit të GJND-së, Ahtisaari tha se nuk pret veprime të njëanshme nga administrata në Prishtinë dhe kërkoi që të gjitha masat të ndërmerren në bashkëpunim me BE në dhe OKB në. Ai tha se Kosova tani ka nevojë për reforma të thella dhe zhvillim ekonomik. Ahtisaari është i mendimit se ka shumë çështje praktike që fqinjët kanë nevojë t'i diskutojnë. "Ka vende që kanë qenë të pavarura shumë më gjatë se sa këto vende për të cilat po flasim dhe gjithmonë ka çështje që fqinjët duhet të diskutojnë mes tyre. Prandaj këto çështje teknike, përfundimisht, ka nevojë të diskutohen dhe duhet të diskutohen", tha ai.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Fqinjët e Kosovës ta pranojnë faktin se ajo është e pavarur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum