www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nën hetime edhe një ish-ministër i koalicionit LDK-AAK

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Nën hetime edhe një ish-ministër i koalicionit LDK-AAK   Fri Aug 06, 2010 6:18 pm
Prishtinë, 5 gusht – Një ish-ministër i tri përbërjeve të kabineteve qeveritare të koalicionit LDK-AAK është duke u hetuar për keqpërdorim të parasë publike dhe korrupsion, gjatë kohës sa e ka udhëhequr njërin nga dikasteret më të fuqishme qeveritare të Kosovës, kanë konfirmuar për gazetën burime ndërkombëtare.
Siç shkruasn sot “Koha Ditore”, zyrtarë të afërt me hetimet që EULEX-i po i bën kundër korrupsionit, i kanë thënë kësaj gazete në kushte anonimiteti se dyshimet për këtë ish-zyrtar janë të mëdha, dhe se hetuesit po i mbledhin provat, ndërkaq në të ardhmen pritet që të bëhen edhe aksione konkrete në rastin kundër tij.
Ish-ministri, që tash është zyrtar i lartë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, sipas burimeve të gazetës, është njëri nga tetë rastet e profilit të lartë në të cilat EULEX-i ka punuar më intensivisht, nga 38 sa janë gjithsejtë.
Ish-ministri më parë ka qenë zyrtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës.
Ky zyrtar ka qenë ministër në kabinetet e tre kryeministrave të koalicionit LDK-AAK: Ramush Haradinaj, Bajram Kosumi dhe Agim Çeku. (gjerësisht në numrin e sotshëm të “Kohës Ditore”.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Nën hetime edhe një ish-ministër i koalicionit LDK-AAK

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum