www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Perditesime automatike ne Firefox 4

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Perditesime automatike ne Firefox 4   Wed Aug 11, 2010 2:59 am

Nga Mozilla kanë porositur se shfletuesi i ri Firefox do të kryej përditësimet më të vogla në mënyrë automatike, siç i bën ato Google Chrome.

Për ta bërë shfletuesin e vet më të sigurt, stabil dhe më të shpejtë, në Mozilla kanë vendosur për integrimin e funksionit për përditësime automatike në Firefox 4.

Përditësimet do të bëhen në sfond, derisa shfletuesi do t’i shkarkojë dhe instalojë ato automatikisht. Përdoruesit do të kanë mundësi të shohin se çfarë Firefox punon nëpërmes të shiritit të progresit, e në këtë mënyrë do të përshpejtohet koha e nevojshme për përdoruesit që të marrin përditësimet e sigurisë së shfletuesit të tyre të internetit, kanë porositur nga Fondacioni Mozilla.

Natyrisht, të gjithë ata të cilët nuk duan të shfrytëzojnë këtë funksion mund ta çaktivizojnë atë me anë të konfigurimeve në shfletues.

Versioni përfundimtar i Firefox 4 pritet në tetor apo nëntor të këtij viti.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Perditesime automatike ne Firefox 4

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum