www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google Tablet vjen ne nentor

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Google Tablet vjen ne nentor   Sat Aug 21, 2010 1:30 am


Këtyre ditëve, thuhet se edhe kompania Google do të prodhojë kompjuterin e saj tablet.

Sipas thashethemeve të fundit, Google synon të krijojë një rival për iPad të Apple, të cilin do ta prodhojë partneri i saj HTC, dhe i cili do të del në treg më 26 nëntor të këtij viti, në të gjitha dyqanet e Verizon.

Sipas Download Squad, tableti i Google do të lansohet gjatë “të premtes së zezë 2010”, e llogaritur si dita më e zënë e “shoppingut” në SHBA.

Gjithashtu thuhet se tableti i Google do të mbështetet nga platforma e NVidia’s, Tegra 2, dhe do të ketë një ekran “multi-touch”, me madhësi prej 1280×720, 2GB RAM, 32GB SSD në minimum, lidhje WiFi/Bluetooth/3G, GPS dhe kamerë.

Besohet se bashkë me këto opsione, tableti i Google do të ketë edhe mundësinë e rritjes së hapësirës përmes mikro-kartelave. Mirëpo, asnjë nga këto të dhëna nuk është konfirmuar ende nga motori i kërkimit, Google.

Përveç tjerash, thuhet se tableti i Google, nëse lansohet do të subvencionohet shumë nga Verizon, ndërsa pritet që me pako të caktuara ky tablet të ofrohet falas për klientët e biznesit.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Google Tablet vjen ne nentor

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum