www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Thaçi: Serbia de facto e ka njohur Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Thaçi: Serbia de facto e ka njohur Kosovën   Mon Sep 13, 2010 10:12 pm


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi në mbledhjen e parë të Qeverisë pas miratimi të Rezolutës në Asamblenë e Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara tha se me miratimin e kësaj Rezolute, Serbia de facto e ka njohur pavarësinë dhe integritetin territorial të Kosovës.
Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, kryeministri i vendit njoftoi ministrat kosovar lidhur me procesin në Asamblenë e Përgjithshme, ndërsa vlerësoi se pjesëmarrja e delegacionit kosovar në OKB në nivel shtetëror ishte një rast historik.

Qeveria, siç tha Thaçi, e ka mirëpritur Rezolutën që e respekton vullnetin e popullit të Kosovës dhe mendimin e GJND-së se shpallja e pavarësisë ishte një e drejtë legjitime.

Sipas kryeministrit tërheqja e Rezolutës së parë të prezantuar nga Serbia është një fitore për Kosovën, pasi përfundimisht legjitimon shpalljen e pavarësisë, ndërsa humbje e madhe për shtetin e Serbisë.

Pas miratimit të Rezolutës, kreu i ekzekutivit të Kosovës thekson se pret njohje të reja.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Thaçi: Serbia de facto e ka njohur Kosovën   Mon Sep 13, 2010 10:14 pm

urojme qe Thaqi te ket analizuar mire fundin e kesaj rezolute
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Thaçi: Serbia de facto e ka njohur Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum