www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hoxhaj: Anglishtja do të mësohet nga klasa e parë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Hoxhaj: Anglishtja do të mësohet nga klasa e parë   Fri Oct 01, 2010 11:47 pmMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Enver Hoxhaj i shoqëruar nga ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Andy Sparkes, të premten kanë vizituar shkollën fillore “Xhemail Mustafa”, me ç’rast edhe është bërë promovimi i revistës për fëmijë “Ok Kids”, e cila do ndihmojë nxënësit në aftësimin e gjuhës angleze.

Fillimisht ministri, Hoxhaj dhe ambasadori Sparkes u kanë shpërndarë nxënësve revistën dhe para tyre kanë folur për rendësin që ka “Ok Kids” për të mësuar më lehtë anglishten.

Në këtë rast ministri Hoxhaj kujtoi rëndësinë që ka mësimi i gjuhës angleze dhe bëri të ditur se kjo gjuhë do të jetë obligative nga klasa e parë që nga viti i ardhshëm akademik.

Hoxhaj: Gjuha angleze do të jetë obligative nga klasa e parë
(Video)
“Gjuha Angleze është një mjet i fuqishëm që lidhë Republikën e Kosovës me të gjitha vendet e botës, e cila flitet në çdo cep të botës dhe është një gjuhë që duhet të flitet në çdo cep të Republikës së Kosovës. Prandaj kemi vendosur që mësimi i gjuhës angleze të jetë obligative nga klasa e parë në vitin e ardhshëm. Sivjet kemi filluar ta pilotojmë idenë nga klasa e parë, prandaj shpërndarja e revistës është edhe një mjet i mirë i pilotimit të kësaj ideje të mirë”, është shprehur Hoxhaj.

Idenë e ministrit Hoxhaj për të pasur më shumë mësim për gjuhen angleze e ka mbështetur edhe ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Andy Sparkes, i cili tha se anglishtja jo vetëm si një gjuhë më shumë, por është e nevojshme për biznes dhe për të gjitha nevojat tjera.

Spakes: Unë e përkrahi idenë e ministrit
(Video)
“Unë e kam parë këtë revistë dhe është interesante. Unë kur kam qenë nxënës nuk kam pasur një revistë të tillë. Unë mendoj që është diçka shumë me rendësi për nxënësit në Kosovë dhe e përkrahi qind për qind idenë e ministrit për të bërë më shumë mësim për gjuhen angleze për nxënësit nga mosha gjashtë vjeçare. Unë mendoj që gjuha angleze është e ardhmja e Kosovës, sepse ju e dini është një gjuhë për internet, për biznes, për të gjitha nevoja e tanishme”, ka thënë Sparkes.

Botimin i Revistës për fëmijë “Ok Kids”është mundësuar me financimin e Këshillit Britanik në Kosovë, përmes ambasadorit britanik Andy Sparkes dhe nga drejtoresha e së përditshmes “Kosova Sot” Margarita Kadriu./B.Brahaj/

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Hoxhaj: Anglishtja do të mësohet nga klasa e parë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum