www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kundërshtojnë vendimin e UNMIK-ut

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Kundërshtojnë vendimin e UNMIK-ut   Sat Oct 02, 2010 5:45 am

Banorët e fshatit Suhadoll në veri të Mitrovicës, kanë protestuar të premten për shkak të një vendimi të UNMIK-ut që ka të bëjë me ndërtimin e 9 shtëpive për familjet rome nga kampet e veriut në këtë fshat.

Përfaqësuesi i banorëve të këtij fshati, Shefki Imeri tha se banorët e Suhadollit nuk do të lejojnë që stafi i UNMIK-ut në pjesën veriore të vendos për ndërtimin shtëpive rome në këtë fshat, sepse ato hapësira ku UNMIK-u është duke shikuar, janë prona të banorëve të Suhadollit të cilat u janë marrë me dhunë në vitet e 60-ta.

“Mos të keqkuptohemi, nuk janë në pyetje romët, por ne nuk do të lejojmë të ndërtohet asgjë sepse është pronë e banorëve të Suhadollit. Në vitet 60 kjo pronë është marrë me dhunë, prandaj ne këtë pronë patjetër duhet ta kthejmë”, ka thënë Imeri.

Ndërkaq banorët në Suhadoll kanë kërkuar edhe mbështetjen e komunës së Mitrovicës, për të cilën i ka siguruar zëvendës kryetari Riza Haziri, i cili ishte në vend ngjarje.

Ai tha se komuna e Mitrovicës e kundërshton një gjë të tillë dhe se pa vendimin e kryetarit te Komunës nuk mund të merret asnjë vendim.

“E dimë të gjithë që është bërë mjaft për romët edhe është duke u bërë akoma. Komuna e ka dhënë pjesën më elite të tokës në qytet dhe ne jemi për kthimin e atyre romëve të cilëve u janë djegur pronat. Andaj, komuna e kundërshton një gjë të tillë, dhe ju duhet të keni besimin tonë dhe njëherit të jeni shumë të matur në marrjen e vendimeve”, ka thënë Haziri.

Po ashtu, zyrtarët komunalë janë shprehur se kanë biseduar edhe me përfaqësuesin e lagjes së romëve në Mitrovicë dhe se ky i fundit ka thënë se nuk janë të interesuar për ndërtim në atë vend, pasi ajo ka qenë vetëm një ofertë e UNMIK-ut._________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Kundërshtojnë vendimin e UNMIK-ut

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum