www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pirro Çako i dedikon këngë Invës?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Pirro Çako i dedikon këngë Invës?   Tue Oct 05, 2010 10:08 pmKantautori i njohur shqiptar, ka shmangur çdo intervistë në media për çështjen e divorcit nga sopranoja,Inva Mula, duke mos dashur të publikoje detaje rreth kesaj teme.

Por, ai ka gjetur një mënyrë tjetër, atë të shprehjes së asaj që mendon me artin e tij.
Këtë vit në festivalin “Kënga Magjike”, ai konkurron me atë që mund të cilësohet kënga e tij autobiografike me titull “Sa e shite zemrën”, një duet i kënduar nga Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli, transmeton Panorama Plus.

Në vargjet e kësaj kënge Pirro shprehet me gjithë mllefin e tij ndërsa thotë: “Arratisja jote me befasoi/ Koha ty sekretin do ta zbulojë/Sa e shite zemren unë s’e di/ S’e di, s’e di, s’e di, nuk ka mundësi, s’e di pse zemren shite ti ".
Jane keto vargje qe kane bere mediat shqiptar ta cilesojne kengen si autobiografike.

Pirro Çako para disa muajsh realizoi në klip këngën e tij me titull “Një tjetër jetë”, që e këndoi në festivalin e fundit të Këngës në Radio-Televizionin Shqiptar, për të cilën u diskutua se ishte një tjetër dedikim për Invën.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Pirro Çako i dedikon këngë Invës?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum