www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kosova prezantohet në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Frankfurt

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Kosova prezantohet në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Frankfurt   Wed Oct 06, 2010 11:43 pmKosova prezantohet në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Frankfurt

Frankfurt

Në Frankfurt të Gjermanisë, të mërkurën është hapur Panairi Ndërkombëtar i Librit, ku në mesin e të gjitha vendeve të botës po merr pjesë edhe Republika e Kosovës. Në panair Kosova po prezantohet nga Akademia e Shkencave dhe Artëve të Kosovës, Instituti Albanologjik, Instituti i Historisë dhe shoqatat botuese AIKD, Buzuku, Dija, Drita, Dukagjini, Koha, Libri Shkollor dhe Mendimi Pozitiv. Panairi është duke u përcjell nga një ekip i Agjencisë së Lajmeve Kosovapress.

Besian Zeneli, përfaqësues i Shoqatës së Botuesve të Kosovës vlerëson se në panair janë paraqitur të paktën dhjetë nga botuesit më të mirë që ka Kosova, kurse pjesëmarrjen e Kosovës në këtë eveniment botëror e shikon si një mundësi të mirë që të njihet më mirë kultura e Kosovës.

“Pjesëmarrja në këtë panair është një mundësi shumë e mirë për lexuesin shqiptar, por edhe atë botëror, që të njihet me vlerat e kulturës, kulturën shqiptare, me autorët shqiptarë. Natyrisht se pjesëmarrja e jonë nuk do të ishte e mundur në qoftë se nuk do të hasnim në mbështetjen e Ministrisë së Kulturës dhe unë në emër të shoqatës e falënderoj përzemërsisht për mbështetjen që na kanë dhënë. Por llogorisim edhe në mbështetje të ardhshme, normal me një buxhet më të madh, po të jetë e mundur, pasi siç po shihet për rreth, jemi të rrethuar me stenda më hapësira më të mëdha”, tha Zeneli.

I riu Ilirjan Sadiu, me prejardhje nga Mitrovica e Kosovës, i cili jeton në Zvicër, ishte njëri nga vizitorët e parë që e vizitoi stenden e Kosovës, ndërsa shprehej i lumtur që edhe Kosova është pjesë e këtij panairi.

“Kam ardhur këtu prej Bazeli me klasë të vizitoj këtë panair, dhe kam pas detyrime tjera, por kam ardhë të vizitoj këtë panair. Më ranë në sy shtetet që marrin pjesë në panair, me ra në sy edhe Kosova, dhe mund të them që jam shumë krenar që edhe Kosova merr pjesë”, tha Sadiku për Kosovapress.

Pananairi edhe kësaj here, si në të kaluarën po sponsorizohet nga Ministria e kulturës, Rinisë dhe Sporteve e Republikës së Kosovës. Në stendën e Kosovës mund të gjinden botimet më të reja të shtëpive botuese që marrin pjesë në panair. Stenda e Kosovës gjendet në sallën numër 5.0 C949. Panairi Ndërkombëtar i Librit që tradicionalisht mbahet në Frankfurt, është panairi më i madh në botë./F.Bajraktari/


_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Kosova prezantohet në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Frankfurt   Thu Oct 07, 2010 12:04 am

i pergezoj kosovaret
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kosova prezantohet në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Frankfurt

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum