www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sërish tërmet prej 4 shkallë të Rihterit në Gjilan

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Sërish tërmet prej 4 shkallë të Rihterit në Gjilan   Mon Oct 11, 2010 11:38 pm


Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm në Kosovë janë regjistruar dridhje toke. Sipas Rrjetit Sizmik të Kosovës dhe Qendrës Sizmike Euro-Mediterane, tërmeti ka ndodhur në orën 2.34 min dhe ka pasur një fuqi prej 4 shkallë të Rihterit.

Epiqendra e këtij tërmeti ishte 14.5 km juglindje të Gjilanit respektivisht në koordinatat: 42.42 (latituda) dhe 21.63 (longituda), ndërsa thellësia hipoqendrore 2 km.

Dridhjet e mëngjesit të sotëm janë ndier edhe në Prishtinë, ndërsa deri më tani nuk është raportuar për dëme materiale apo viktima në njerëz.

Rajoni i Gjilanit brenda pak ditësh është goditur që tri herë nga tërmetet.

Gjilani konsiderohet qendër sizmike. Në vitin 2002 ka ndodhur një tërmet, ku si pasojë ka humbur jetën një

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Re: Sërish tërmet prej 4 shkallë të Rihterit në Gjilan   Tue Oct 12, 2010 12:44 am

hahah ngjum jam kan ev thash kush ja nisi mem perkund kishe erdh osa.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Sërish tërmet prej 4 shkallë të Rihterit në Gjilan   Tue Oct 12, 2010 12:57 am

inshalla sndodh me se pednjemend shumm tronditse sidomos ai zeri qe po ushton ihaa sa frik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
osa001
Mister Forumi
Mister Forumi


Numri i postimeve : 7128
Data regjis. : 04/11/2009
Location : as n7-te as n8-te

MesazhTitulli: Re: Sërish tërmet prej 4 shkallë të Rihterit në Gjilan   Tue Oct 12, 2010 12:58 am

WebMaster shkruajti:
hahah ngjum jam kan ev thash kush ja nisi mem perkund kishe erdh osa.
piss mos ban hajgare me ksi sene qka te vjen prej zoti mirseardht
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.tk
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Sërish tërmet prej 4 shkallë të Rihterit në Gjilan   Tue Oct 12, 2010 1:35 am

Gjumin ma ka qit valla :S

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sërish tërmet prej 4 shkallë të Rihterit në Gjilan   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Sërish tërmet prej 4 shkallë të Rihterit në Gjilan

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum