www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fillon viti akademik në Universitetin e Prizrenit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Fillon viti akademik në Universitetin e Prizrenit   Mon Oct 11, 2010 11:40 pmPas shumë përgatitjeve nga dita e sotme ka filluar viti i parë akademik në Universitetin e Prizrenit, me ç’rast në ceremoninë e hapjes përveç studentëve dhe profesorëve kanë marr pjesë edhe mijëra qytetarë dhe drejtues të institucioneve. Kryeministri Hashim Thaçi ka thënë se ky universitet do të jetë model për rajonin dhe do të nxjerr gjenerata që do të kenë rolin e ndryshimeve pozitive për të ardhmen e Kosovës.

Duke shprehur përkrahjen e tij për Universitetin e Prizrenit, kryeministri ka vënë në dukje se në këtë institucion të arsimit të lartë do të ketë vend jo vetëm për të rinj nga rajoni i Prizrenit, por nga të gjitha viset shqiptare.

“Universiteti i Prizrenit do të jetë model për rajonin dhe nga këtu do të dalin gjenerata që do të kenë rolin e ndryshimeve pozitive për të ardhmen. Këtu do të ketë vend për rininë e gjithë trojeve shqiptare”, ka thënë ai, duke përmednuar me rend qytetet dhe rajonet shqiptare.

Ndërkaq rektori i Universitetit të Prizrenit, Ronald Moench fillimin të vitit akademik e ka quajtur di ditë me rëndësi të madhe si për Prizrenit, ashtu edhe për tërë rajonin.

“Sot është një ditë e madhe për universitetin e ri, universitet ky që ka një rrëndësi të veçantë për Prizrenin dhe rajonin. Sot nuk është politika në qendër të vëmendje, por jeni ju studentë të Universitetit të Prizrenit që do të vijoni ligjëratat këtu”, ka thënë ai.

Nga një fjalë rasti kanë mbajtur edhe ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Enver Hoxhaj dhe kryetari i komunës së Prizrenit, Ramadan Muja.

Me rastin e hapjes së vitit të parë akademik në, rektori Moench ka dhënë edhe gjashtë indeksat e parë për të 6 drejtimet që ka Universiteti i Prizrenit.

Në përbërje të Universitetit të Prizrenit, do të jenë Fakulteti Juridik, Ekonomik, i Edukimit, i Filologjisë, Fakulteti Filozofik dhe me mundësi që në të ardhmen të themelohet edhe Fakulteti i Kulturës Fizike dhe ai i Arteve./L.Gashi/

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Fillon viti akademik në Universitetin e Prizrenit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum