www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shitjet e iPad thyejne rekordet e industrise

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Shitjet e iPad thyejne rekordet e industrise   Thu Oct 14, 2010 4:47 am

Disa njerëz ende kanë dyshim në shanset e tabletit iPad për sukses, por shitjet aktuale sugjerojnë që pajisja e Apple mund të renditet e para në mesin e produkteve elektronike, brenda një viti.

Siç është cekur nga analisti i Bernstein Research, Colin McGranahan, konsumatorët kanë përvetësuar tabletin iPad më shpejt se çdo pajisje tjetër elektronike ndonjëherë, duke përfshirë edhe iPhone apo DVD player-ët e dikurshëm.

“iPad nuk dukej si një pajisje e cila do të kishte kaq shumë sukses” tha McGranahan në një deklaratë të kohëve të fundit për investitorët, duke pranuar edhe kritikat e shumta për mungesën e karakteristikave të rëndësishme, menjëherë pas lansimit të saj në treg.

“Nga çdo llogari, iPad është një sukses i madh në një proporcion të pashembullt.”

Shkalla e tanishme e shitjeve të iPad është afërsisht 4.5 milion njësi për një tremujor, thuuhet sipas kompanisë së hulumtimeve Bernstein.

Kjo shifër e tejkalon edhe suksesin e iPhone i cili në tremujorin e parë ishte shitur në më shumë se 1 milion njësi.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Shitjet e iPad thyejne rekordet e industrise

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum